Výroba CDS2 - Zdraví

Přejít na obsah

Výroba CDS2

LÉČEBNÉ PRODUKTY
 

 
1. Vyvíjecí láhev skleněná - obsah 1/2 l:
 
30 ml - chloritan sodný NaClO2
 
1 kávová lžička - hydrogensíran sodný NaHSO4 - rozpustit v 30 ml destilované vody.
Celkový obsah láhve 60ml.
 
 
2. Láhev PET pro hotový koncentrát CDS2 - obsah 2,5 l:
 
Láhve jsou navzájem vodotěsně propojeny umělohmotnou potravinářskou hadičkou na stáčení vína. Ve víčku je o něco menší otvor jak je průměr umělohmotné hadičky. Protažením hadičky do otvoru je dostatečné utěsnění.

V láhvi PET pro hotový koncentrát je 1/2 l destilované vody do které se při reakci vstřebává plyn oxyd chloričitý.  Z láhve pro hotový koncentrát s destilovanou vodou, vymáčkneme částečně vzduch a láhev s hadičkou ve víčku těsně uzavřeme.

Do vyvíjecí láhve nalijeme nejprve chloritan sodný a potom rozpuštěný hydrogensíran sodný. Započne reakce a je třeba rychle uzavřít láhev víčkem s hadičkou, čímž jste neprodyšně propojíte obě lahve.

Ve vyvíjecí láhvi se zabarví kapalina dohněda a reakcí vzniká plyn oxyd chloričitý. Obě láhve občas protřepeme. Destilovaná voda v láhvi na hotový koncentrát se začne barvit do žlutozelena. Za občasného protřepání obou lahví necháme reagovat 1/2 hodiny. NEZAHŘÍVÁME.
 
Obsah vyvíjecí láhve jako odpad vylijeme do uzavíratelné sklenice a použijeme příležitostně jako desinfekční prostředek při umývání podlahy, asi štamprli do 5l vody. Pozor na nadměrné nadýchání oxydu chloričitého, který při manipulaci uniká.
 
Z láhve pro hotový koncentrát slijeme obsah do 1/2 l láhve a neprodyšně uzavřeme. Tento koncentrát je určen pro další použití.
 
Hotový koncentrát má hodnotu více jak 500 ppm a je pro vnitřní užití nepoužitelný. Můžeme jej však použít, když asi půl deci nalijeme na talířek a necháte přes noc v ložnici na místě vzdáleném cca 2m od postele. Ráno zjistíte, že na talířku je jen čistá voda a oxyd chloričitý se vypařil. Tímto způsobem vydesinfikujete organismus, bez toho aby jste přípravek použili vnitřně.


Ředění:
Neředěný koncentrát má hodnotu vyšší jak 500 ppm a není pro vnitřní použití.
Hodnota naředěného roztoku nesmí přesáhnout 150 ppm - je to bezpečná hranice kdy nemůže dojít k nepříjemným tělesným reakcím.
 
Nejprve protřepeme důkladně láhev s koncentrátem a injekční stříkačkou natáhneme:
 
 5 ml  hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca  50  ppm.
 
10 ml hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca 100  ppm.
 
20 ml hotového koncentrátu, přidáme do 1 dcl vody - hodnota cca 200  ppm.
 

 
Pro přesnější kontrolu použijeme "Insta Test  ANALYTIC". Podle barvy testovací plošky papírku se určí hodnota ppm roztoku.
 
Pokud dodržíme postup výroby a ředění, hodnoty ppm budou odpovídat výše uvedeným.

Kde koupíte:
REGEN CLUB z.s. 2007 - 2018
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Návrat na obsah