texty - Zdraví

Přejít na obsah

texty

MP Kamp
DMSO, tekutý zázrak z přírody.
Odborný popis a osobní zkušenosti:
DMSO, neboli Dimethylsulfoxid je čirá tekutina, která vzniká při výrobě celulózy ze dřeva, jako její vedlejší produkt. Je to látka přírodního původu, která je velmi účinným a silným rozpouštědlem vyčištěným na farmaceutickou čistotu je možné jej použít k terapeutickým účelům vně i vnitřně ke zlepšení zdravotního stavu u lidských a zvířecích organismů.
DMSO a jeho vlastnosti
DMSO dokáže proniknout během krátkého času do buněk celého těla, transportuje látky, které buňky potřebují pro správnou funkci. Tato látka tedy neléčí, ale jeho přítomnost v lidském těle napomáhá k jeho správné funkci. Protože je to rozpouštědlo, je důležité jej vždy kupovat v tmavém skle a za žádných okolností v plastu. Je to z důvodu, že DMSO poměrně rychle a snadno rozpouští plasty a přijímá nežádoucí látky do sebe. Může přijít do styku pouze se sklem, keramikou a nerezovým kovem. Bod mrazu je 18,5 °C, pokud se tak stane, stačí ho zahřát na teplotu nad 20 °C.
Jeho použití může být preventivní nebo ke zlepšení určitého zdravotního problému.
Díky svým vlastnostem je často používán při sportovních zraněních, revmatických či degenerativních onemocněních.
DMSO účinky na lidské tělo:
Mezi jeho nejdůležitější účinky patří působení proti bolestem a zánětům, rozšíření cév, nastartování regeneračních a samouzdravovacích procesů v lidském těle, rychlé hojení ran, absorpce otoků, uvolňování svalstva, pronikání biologickými membránami a kůží.
Napomáhá při:
  • Transportu účinných látek podpora jejich funkce a znásobení jejich účinků.
  • Revmatických onemocněních sklerodermie, osteoartróza, burzitida, bolest a zánět.
  • Artritidě zánětlivé stavy spojené s bolestí, fantomové bolesti.
  • Sportovních úrazech bolesti kloubů a svalů, natržené vazy, podvrtnutí, modřiny, otoky.
  • Kožních onemocněních alergické kožní reakce, akné, bradavice, změkčení jizevní tkáně, rány, kontaktní dermatitida, opar, pásový opar.
  • Mnoho dalších případech otoky a poranění lebky, nachlazení a záněty nosních dutin, problémy se štítnou žlázou, vředy, chronická cystitida.
Na co si dát pozor při užívání DMSO:
DMSO je přírodní látka, která je bezpečná a nemá žádné vedlejší účinky, jako při používání chemických léků.
Ale nesmíme zapomínat, že je to silné rozpouštědlo, proto je velice důležitá pečlivá hygiena a dodržování určitých pravidel.
Před aplikací zředěného DMSO by měla být kůže důkladně očištěna tak, aby chemické látky z kosmetiky nemohly být absorbovány tělem. Pokud roztok používáte jako pleťové tonikum, musíte myslet na péči pouze s přírodními produkty, oleji a krémy.
Pokud DMSO používáte na tělo, vyčkejte s oblékáním alespoň 30 minut. Tento produkt má schopnost absorbovat chemické látky z textilních vláken a pracích prášků a poté je transportovat do těla. Proto je také doporučeno používat při aplikaci pouze bavlněný ručník bez použití pracích prášků či aviváže.
Po použití DMSO je třeba si vždy pečlivě umýt ruce čistou vodou. Neměly by se používat žádná mýdla pro prevenci absorpce jejich látek tělem. Proč je to důležité, si můžeme představit na příkladu. Pokud máte DMSO stále na dlaních a dotknete se novin, knihy či oblečení veškeré jejich látky a toxiny okamžitě absorbujete do svého těla.
Jak použít DMSO:
DMSO proniká velmi snadno kůží a je vyroben v různých koncentracích. V případě že máte k dispozici DMSO farmaceutické kvality o koncentraci 99,9%, doporučujeme ředit jej následujícím způsobem. 15% jako injekční roztok ve sterilní formě, 25% je vhodný na zmírnění bolesti hlavy a migrén, 50% na bolest svalů, 75% lze použít na bradavice, afty či kuří oka.
Je možné jej ředit s destilovanou vodou či hořčíkovým nebo konopným olejem. Je doporučeno z důvodu napomáhání relaxaci svalů a tím usnadnění pronikání DMSO pokožkou.
Výborným využitím je příprava bylinných macerátů a tinktur, protože DMSO znásobuje jejich účinek a napomáhá k rychlé absorpci do organismu.
DMSO můžete rozmíchat ve 300 ml vody na 1 kávovou lžičku, nebo zředit na požadovanou koncentraci a potřít postižené místo. Doporučujeme aplikovat 1 kapku zředěného roztoku a vyčkat 30 minut pro prevenci alergické reakce.
Dimethylsulfoxid známý také pod zkratkou DMSO je přírodní organická sloučenina síry získávána ze dřeva. Příběh DMSO započal na přelomu 19 století v Německu, kdy bylo DMSO objeveno shodou náhod v dřevařském průmyslu, jako vedlejší produkt při výrobě papíru. DMSO by se dalo označit také jako přírodní rozpouštědlo, ovšem s blahodárným vlivem na organismus.
DMSO je čirá bezbarvá tekutina charakteristického zápachu, většinou připomínající vůni česneku, získávána ze dřeva. DMSO je ceněno zejména díky svým skvělým vazebním vlastnostem, jelikož dokáže proniknout tkáněmi až k jednotlivým buňkám, ovšem bez jakéhokoliv porušení tkání či buněčných membrán. Dimethysulfoxid je také výborným nosičem a napomáhá transportu jiných aktivních látek v organismu.
Jak DMSO dávkovat a užívat?
DMSO se využívá na široké spektrum onemocnění jako podpůrná terapie, standardně v kombinaci s různými látkami jako roztok. Roztok může být o různých koncentracích a záleží, zda je jeho aplikace na vnitřní či vnější užití.
Před jakoukoliv aplikací platí, že bychom nejdříve měli čisté DMSO vyzkoušet, zdali náhodou na něj není organismus alergický. Aplikujte DMSO nanesením malého množství (1-2 kapky) na paži a rozetřete Nechte DMSO 15-30 min. působit a pár hodin vyčkejte. Jestliže nepocítíte žádné alergické projevy, můžete DMSO aplikovat dále.
Síla roztoku DMSO dle místa aplikace:
(Síla roztoku je orientační a liší se dle závažnosti onemocnění, při vážnějších onemocnění doporučujeme konzultaci s dodavatelem)
1. 100 - 80% roztok lze aplikovat na kožní problémy, bradavice.
2. 50% roztok lze aplikovat a tělo a trup.
3. 30% roztok lze aplikovat na oblast hlavy.
4. 1% roztok lze aplikovat do očí.
DMSO bývá nejčastěji využíváno jako analgetikum proti bolesti svalů a pohybového aparátu, ovšem také ho lze použít na níže uvedené onemocnění.
Onemocnění pohybového aparátu:
Osteoporóza, atritída, degenerativní onemocnění kloubů.
Kožní onemocnění:
Bradavice, opary, ezém, projevy alergických reakcí (kopřivka), dermatitida.
DMSO je také výborným pomocníkem při:
Aktivuje membrány, prochází membránami biologických systémů, potlačuje záněty (zabraňuje růstu bakterií), odvodňuje, kromě jiného tedy zmenšuje otoky, podporuje imunitu – podporuje vznik obranných buněk, rozšiřuje cévy, upravuje krevní tlak, blokuje tok kalcia – zlepšuje výkon srdce a zvyšuje obsah srdečních komor, chrání buňky, např. před mrazem, ozářením či mechanickým poškozením, působí jako antioxidant – ničí volné radikály, uvolňuje svaly, upravuje/redukuje krevní tuky, podporuje rychlé hojení ran, vyhlazuje jizvy, podobně aktivní jako kolagenáza = rozkládá kolagen, ovlivňuje propustnost tkání.
Pokud se rozhodne zázrak přírody v podobě DMSO vyzkoušet, vždy vybírejte pouze a jedině DMSO FARMACEUTICKÉ KVALITY o síle 99,9%. Jen tak budete mít zaručený maximální efekt.
Umělá inteligence doporučuje:
Ano, DMSO (Dimethylsulfoxid) lze užívat vnitřně. DMSO je přírodní rozpouštědlo, které se snadno smíchá s vodou i tuky. Má široké možnosti pro terapeutické využití a ředění s dalšími prospěšnými látkami. Hlavním účinkem je transport látek, což pomáhá správné činnosti jednotlivých buněk. Běžně se DMSO užívá například při zraněních, revmatických potížích, ale i nejrůznějších degenerativních onemocněních. Při vnějším použití také pomáhá proti akné a vyrážkám. Je důležité dbát na správné dávkování a vybírat kvalitní produkt. Cena DMSO je navíc poměrně příznivá vzhledem k tomu, kolik dávek běžně vystačí na jedno balení.
DMSO (dimethylsulfoxid) je zajímavá látka, která se využívá pro léčbu a prevenci mnoha potíží. Může se užívat vnitřně i zevně.

Představme si, jak na to:
Vnitřní užití DMSO:
Dávkování: Je důležité věnovat pozornost správnému dávkování, zejména při vnitřním užívání. Doporučuje se konzultovat s odborníkem.
Účinky: DMSO může pomoci při různých problémech, jako jsou zranění, revmatické potíže a degenerativní onemocnění. Také se uvádí pozitivní vliv na štítnou žlázu.
Kvalitní produkt: Vyberte kvalitní DMSO bez zbytečných příměsí.

Zevní použití DMSO:
Transport látek: DMSO snadno proniká pokožkou a dostává se do krevního řečiště. Může být aplikováno přímo na kůži nebo přidáváno do krémů, sprejů a mastí.
Účinky: Pomáhá proti akné, vyrážkám a má pozitivní vliv na různé problémy.
Pamatujte, že DMSO je přírodní prostředek, který podporuje správnou funkci těla.
Účinek DMSO v lidském těle:
DMSO je přírodní bipolární rozpouštědlo, které dokáže snadno putovat lidským organismem. Při správném užívání navíc nebyly zjištěny tžádné vedlejší účinky. Běžně je možné užívat DMSO vnitřně i zevně, protože velmi dobře prostupuje pokožkou a působí tak nejenom lokálně, ale i na větší oblasti a vzdálenosti. Nabízí celou řadu zajímavých účinků. Podle dostupných dat se uvádí, že DMSO pomáhá se zlepšením výkonnosti imunitního systému. Dokáže také zmírňovat negativní účinky během ozařování. Uvolňuje svaly a podporuje správné hojení ran s šancí na menší jizvy. Zmírňuje otoky a pozitivně působí i na tlumení bolesti.
Naučte se, jak si DMSO správně naředit a připravit:
Vzhledem k velkému výčtu pozitivních účinků je jasné, že DMSO se hodí pro celou řadu obtíží i jako forma prevence. DMSO se dá snadno kombinovat i s dalšími prospěšnými přípravky, jako jsou nejrůznější krémy, masti, ale například i hořčíkový olej ve spreji. Výsledkem tak může být komplexní terapeutické působení pro zmírnění určitého problému. Vzhledem ke schopnosti velmi dobře pronikat přes pokožku se využívá i jako nosič pro jiné účinné látky.

DMSO lze použít při problémech:
Zevní použití:
Vlastní zkušenosti které s výrobkem mám, ale nenabádám nikoho, aby to stejně použil.
- záněty šlach, kloubů - potíral jsem postižené místo čistou gázou s DMSO 2 x za den po dobu několika dnů
- bradavice - několik kapek, nechal jsem DMSO zaschnout a týden jsem bradavici trápil, dokud nezmizela
- měl jsem zánět v palci u nohy - za 4 dny zánět zmizel, jen jsem místo potíral gázou s DMSO
- zbavil jsem se plísně na nohou, opět často jsem plíseň potíral asi týden
- také lze úspěšně použit na kuří oko, akné.
Co znamená zkratka DMSO?
Dimethylsulfoxid neboli DMSO není v ČR masově rozšířeno, ale o jeho velkém vlivu na lidský i zvířecí organizmus se dobře ví. V zahraničí (hlavně v Německu) je velmi rozšířené a veřejností využívané pro své širokospektrální léčivé účinky. Bod tuhnutí je 18,5 °C, to znamená, že pod touto teplotou je DMSO téměř nepoužitelné, je třeba jej trochu zahřát, umístěním třeba na topení nebo na slunce. Při aplikaci použít zmenšenou kopii pyramidy, zvýší se tím energetická účinnost.
Charakteristika DMSO:
DMSO je bezbarvá tekutina o podobné hustotě jako voda. Je to výborný nosič jiných látek (oleje, CBD, všechny účinné složky. Tím jak vše dobře rozpouští a jaký dokonalý je to nosič látek k postiženému místu, je nutno při práci s DMSO dodržovat maximální hygienu a hlavně mít dokonale čisté i všechny potřebné nástroje a přípravky.
Jak a na co se DMSO používá?
Práce s DMSO je jednoduchá. Pokud jí člověk nezvládne sám, požádá jiného člena rodiny. Na pevné podložce rozprostřeme čisté bílé plátno, plenu nebo podobný materiál. Připravíme si kádinku, štětec a do kádinky nalejeme malé množství DMSO, cca 5 ml. Místo, které budeme ošetřovat, omyjte vlažnou vodou a následně ošetřované místo umístěte nad plátno tak, aby ani kapička nepřišla do styku s podlahou, oblečením, nábytkem apod. Štětec nebo vatu opatrně namočte do kádinky s DMSO a potírejte postižené místo. Pomalu natírejte postižené místo, můžete třeba 10 x potřít. DMSO nanesené na postižené místo nechte zaschnout, nespěchejte, je dobré vyčkat 20 minut, nežli se DMSO úplně do pokožky nasákne. Postižené místo následně můžete přikrýt například gázou, nebo nechat jen větrat, ale dbejte, abyste na již ošetřené místo například hned nenatahovat oblečení, neboť pořád hrozí nebezpečí, že se DMSO trochu nasákne do kalhot a všechny chemické látky, které obsahují vaše kalhoty, bude chtít DMSO přenést na ošetřené místo.
Pokud například použijete vatovou tyčinku k ošetření drobných poranění, aftu, akné, nepoužívejte po ošetření žádnou kosmetiku, parfém nebo cokoliv, co by se vám mohlo dostat do ošetřeného místa. Vyvarujte se pohybu v prostředí, které zrovna není vhodné (lakovny, práce s jedy, ropou…).
Platí pravidlo, čím více je postižené místo napadeno, tím je delší časový úsek k ošetření (staré nebo zanedbané rány), který potřebujeme na dobré výsledky. Prasklý vřed na noze, který vás léta trápí, je třeba ošetřovat 3 x denně dva měsíce, nežli začnete jásat nad účinky DMSO. Pupínek, který vám na obličeji naskočil před hodinou, stačí pravděpodobně ošetřit jednou večer a jednou ráno.
Nejčastější použití:
Vnitřní užití je možné, při vhodné koncentraci, max. 5ml DMSO na deci vody. Sice chuť nic moc, ale vypít roztok se dá.
Vnější užití:
Nejčastěji se DMSO používá při:
- ošetření vředů na nohou, například při nemoci DNA
- poškozené vazy v končetinách, například po vykloubení ramene, kotníku, kolena
- revma v kloubech, kolena, kotníky, prsty - nejčastěji spojené s bolestí
- bércové vředy
- křečové žíly
- plísně na nohou, mezi prsty, nehtové plísně
- akné
- opary - nejčastěji v koutku úst
- spáleniny kůže, popáleniny, staré jizvy, vřídky
- bolesti ramen, šlach, naražené místa, modřiny
Ke zvýšené účinnosti lze použít pyramidální energií. Energie z pyramidy začne pronikat do celého těla s blahodárným účinkem.
Nežádoucí účinky:
Zarudnutí kůže, které je ošetřováno. Před použitím vyzkoušejte kapičku DMSO na kůži, abyste zjistili snášenlivost. Většinou je snášenlivost velmi dobrá. Při náhodném kápnutí do oka, vypláchněte oko vodou. Při velké nesnášenlivosti omyjte místo čistou vodou, dokud reakce nepřestane.
DMSO není v ČR schválené jako léčivo, proto je naše doporučení použití na zdravotní problém pouze informativní. DMSO je však v řadě zemí USA schválené k léčbě, hlavně v Německu je běžně při léčbách používáno. Prodává se ve specializovaných lékárnách. S praktickým využití DMSO jsou velmi dobré zkušenosti.
Je možné, že osoba, která DMSO dlouhodobě používá, bude vylučovat pach, který je podobný pachu ústřic. Je samozřejmě otázkou, zda tento pach je pro Vás nepřijatelný. Zajímavé je, že léčená osoba, která tento pach vylučuje jej nevnímá a necítí ho.
Při vnitřním užití 5 ml DMSO před spaním se pach většinou neprojeví, při vnějším použití  v rozumné míře a nižší koncentraci a časovým odstupem cca 30 min. je vhodný na oděv deodorant.

Lékárenský petrolej:
1. Vnitřně se petrolej užívá 10 kapek do 20 ml čisté vody. Protože je petrolej velmi tekutá kapalina, rychle se roztéká po sliznici úst, jícnu, žaludku a střev až do konečníku. Dokáže proniknout do různých průchodů a po nich stoupat vzhůru (slinivka břišní, žlučník, játra). Petrolej vzhledem ke svým rozpouštěcím schopnostem působí na cholesterolové a tukové usazeniny, a tak pomáhá očišťovat průchody a stěny střevního traktu.
Hlavní vlastností petroleje je baktericidní působení. Dezinfikuje povrch a pokrývá ho tenkou vrstvou. Tím se vysvětluje jeho schopnost hubit kvasinky, mikroby a bakterie, které žijí v ústech, na mandlích, v jícnu, žaludku a střevech.
Zabíjí plíseň Candidu, která stojí za většinou nemocí.
Větší paraziti, jež jsou připevněni ke stěnám střev, nesnášejí petrolej a odpadávají nebo odcházejí dál dolů, do střeva.
2. Malí parazité umírají. Když se petrolej vstřebá do krve a lymfy, působí ničivě na mikro parazity, kteří tam přebývají.
Prostorová struktura uhlovodíků petroleje pomáhá v krvi a lymfě vázat různé nečistoty.
Jako rozpouštědlo organických sloučenin rozpouští tromby, ucpaná místa v krevním řečišti. Právě proto pomáhá vyléčit mnoho nemocí krve a také hemeroidy.
Při pravidelném a dlouhodobém užívání dochází k postupnému nasycení všech tkání organizmu petrolejem. Proniká do žláz, tkání a orgánů, kde působí mírně dezinfekčně a jako rozpouštědlo.
Zlepšuje se práce jater, normalizuje se stolice, rozpouštějí se škodlivé a neužitečné organické usazeniny a ředí se všechno příliš husté. V důsledku toho začíná u mužů normálně fungovat prostata, u žen se zlepšuje odtékání krve během menstruace a podstatně se zvyšuje imunita.
Uvedené vlastnosti umožňují úspěšně léčit hrozivé nemoci, jako je rakovina s metastázemi, tuberkulóza, obrna, herpes a mnoho dalších.
Petrolej silně vysušuje a tím pádem dehydratuje buňky. Jakýkoliv zhoubný nádor je společenství živých a rychle se dělících buněk. Jestliže je připravíte o tekutinu, umírají. Díky této jedné z více vlastností působí petrolej na zhoubné buňky ničivě.
Díky svým fyzikálním vlastnostem pronikne petrolej prakticky všude. Každý nádor se snaží obklopovat zvláštní ochrannou vrstvou, aby unikl pozornosti našeho imunitního systému. Podobně tak se náš organismus snaží od nádoru oddělit obrannou bariérou. Pro léčivé látky není snadné tuto bariéru překonat. Petrolej však díky svým vlastnostem umí proniknout až k nádoru a bezprostředně působit na rakovinové buňky. Této vlastnosti si všimli již naši předkové v dávné minulosti, kdy věděli, že ropa, zvláště bílá rozpouští a zprůchodňuje ucpaná místa.  
Zhoubný nádor způsobuje ve tkáních a orgánech záněty a bolest. Petrolej má schopnosti záněty tlumit a tišit bolest. Zároveň působí zklidňujícím účinkem.
3. V poslední době se hodně spekuluje o tom, že jednou z hlavních příčin vzniku a vývoje zhoubných nádorů jsou parazité. CH. Clarková se domnívá, že některé hlísti napomáhají při vzniku nádorů. Některé výsledky ukazují, že jestliže se aplikuje léčba proti parazitům, úspěšně se léčí i nádory. Jiní vědci v této souvislosti odkazují na plísně, další na trichomonády, ale ve všech případech je výsledkem odstranění těchto patogenů vyléčení některých nádorů. Jednou ze základních vlastností petroleje je jeho baktericidní, protiplísňový a protihlístový (protiparazitální) účinek. Pakliže nádor opravdu vznikl v důsledku napadení organizmu parazity, potom je užívání petroleje opodstatněné a povede k vyléčení.
Petrolej díky svým baktericidním a antiparazitním účinkům zvyšuje obranné síly organizmu (imunitu), a to je jedna z nejdůležitějších podmínek pro úspěšný boj se zhoubnými nádory.
Užívání petroleje rozšiřuje cévy a zlepšuje vyživování tkání. Tato vlastnost je důležitá zvláště během léčení nádoru. Spolu s krví se do napadené tkáně dostávají i regulační látky, jež působí pozitivně působí na napadené buňky a nutí je podřídit se fungování celého organismu.
Užívání petroleje stimuluje práci žláz s vnitřní sekrecí a zlepšuje látkovou výměnu. Hormony tak účinně působí na buňky a regulují jejich správné fungování. Zvýšená látková výměna způsobuje mobilizaci buněk proti destruktivním vlivům nádoru.
Existují samozřejmě i další (molekulární, energetické a další) mechanismy působení petroleje. Protože působí na organizmus jako celek i na rakovinné buňky, pomáhá nemocnému organismu bojovat s těžkou chorobou.
Takto pomáhá petrolej k vyléčení celé řady onkologických nemocí. Tyto tvrzení jsou výsledkem praxe a zkušeností buď jednotlivých pacientů nebo alternativních léčitelů. Petrolej má hřejivé, dezinfekční a antiparazitické vlastnosti. Kromě toho je petrolej schopen zředit lymfu, odstranit lymfatickou kongesci a také rozpustit srůsty. Má vynikající schopnost rychle pronikat do tkání těla.
Možností aplikace je mnoho. Obecně je lze rozdělit do 2 skupin – uvnitř a venku. Dávkování je také různé a závisí na závažnosti onemocnění, věku pacienta.U rakovinných nádorů různých lokalizací je doporučeno používat petrolej v kurzech v souladu s lunárními cykly (lunární cyklus je 29 dní). Užívejte během lunárního cyklu (od jednoho novoluní k druhému) 1 čajovou lžičku - 1 polévkovou lžíci (dávka závisí na závažnosti onemocnění, můžete začít čajovou lžičkou a po 1-2 týdnech dosáhnout polévkové lžíce) 3x denně 20 minut před jídlem. Připomínám, že vše závisí na závažnosti onemocnění, věku pacienta. Pro vnější použití u rakovinných vředů doporučuje použití gázového tamponu. Gáza se složí do 4 vrstev, namočí se do petroleje a přiloží se na bolavé místo. Navrch položte pergamenový papír a vrstvu vaty. To vše je fixováno obvazem. Držte obklad po dobu 30-60 minut. Poté jsou odstraněny a aby se zabránilo popáleninám, je oblast pokožky ošetřena aerosolem nebo rostlinným olejem proti popálení. Komprese se opakuje po 3-4 dnech. Kritériem pro vytvoření nového obkladu je vymizení zarudnutí kůže. Obecně se vyrábí 5-6 petrolejových obkladů.
MOŽNÉ NÁHRADY A VYLEPŠENÍ LÉKÁRENSKÉHO PETROLEJE:
Léčebný účinek petroleje, případně rozemletých zelených ořechů namočených petroleji je již oficiálně prokázán. Ale ne každý je schopen vzít petrolej. Důvodem je specifický zápach petroleje a v důsledku toho nepříjemné říhání do jedné a půl až dvou hodin po požití. Existují také lidé, kteří jsou alergičtí na ropné produkty.
1. Lidový léčitel Sergej Gerasimov na základě léčivých vlastností zelených vlašských ořechů a dalších biologicky užitečných látek vytvořil balzám, který nazval "Gerasimovův balzám". Hlavní složky balzámu: ořech, alkohol, květový med a propolis.
Balzám má výbornou chuť, používá se v malém množství (stačí čajová lžička), snadno proniká do těla (díky alkoholu a medu) a dostává se na bolavé místo, propolis umocňuje hojivý účinek.
NEMOCI LÉČENÉ PETROLEJEM:
RAKOVINA:
Rakovina nastane, když se somatická buňka začne dělit a růst. Každá buňka se rozdělí na dvě, každá z nových buněk se opět rozdělí na dvě atd. Vznikne skupina buněk, které se běžně říká nádor. Rozpoznat, kdy buňky začínají své patologické dělení, je obtížné, protože takové dělení nemá žádné příznaky. Člověk to necítí, necítí to alespoň do té doby, než skupina buněk naroste do výrazné velikosti a to už je pokročilé stadium nemoci.
Co nabízí moderní medicína lidem, kterým byla diagnostikována rakovina? Jsou tři možnosti. V závislosti na stadiu onemocnění a stavu pacienta mu může být nabídnuta chemoterapie – léčba cytostatiky. Brzdí růst buněk, bohužel, ale i u buněk  zdravých. Tělo z chemoterapie slábne, člověk ztrácí imunitu. Druhým způsobem je ozáření nádoru směrovaným radioaktivním zářením. Ozařování má také negativní vedlejší účinek, protože zdravé buňky jsou ozařovány spolu s nemocnými buňkami, což nepůsobí nejlépe na stav celého organismu. Nakonec chirurgické odstranění nádoru. Nejradikálnější metoda, nejčastěji se používá, pokud předchozí dvě nefungovaly. Operace, byť úspěšná, oslabuje organismus, zvláště pokud již byla dříve provedena chemoterapie a ozařování. Žádná z těchto cest nezaručuje úplné zotavení. Je třeba začít změnou životního stylu člověka a o tento styl se lékaři nejméně zajímají.

Možné negativní účinky chemoterapie:
Alopecie (plešatost) po ukončení chemoterapie, to znamená, že vypadnou všechny vlasy. Při následných sériích chemoterapie vlasy většinou dorostou a už nevypadnou, jako by byly zvyklé. To svědčí o silném inhibičním účinku chemoterapie na lidský organismus, potlačení jeho vitality.
Zvracení doprovází léčbu cytostatiky. Je nepochybně spojena s toxicitou léků, někdy závažnější, než se očekávalo. Opět útlak vitální síly těla.
Leukocyty. Většina cytostatik působí na leukocyty tak, že se jejich počet snižuje. Současně klesá imunitní obrana, kterou leukocyty provádějí. Dokud koncentrace leukocytů nedosáhne stanovené úrovně, nelze v léčbě pokračovat.
Játra. Některá cytostatika se rozkládají v játrech, proto se játra vždy před zahájením léčby testují. V každém případě budou játra trpět chemoterapií, shromažďováním jedu z krve a jeho neutralizací.
Ledviny. Sloučeniny platiny se často používají u různých nádorů (např. rakoviny vejcovodů). Platina jako těžký kov je pro ledviny toxická (nefrotoxická), proto se před jejím použitím zjišťuje funkce ledvin, zda takovou zátěž vydrží. Ledviny budou v každém případě trpět - je nutné odstranit toxické látky.
Měchýř. Někdy cytostatika způsobují podráždění močového měchýře, podobné zánětu (se stejnými projevy, tedy časté močení a pálení zároveň). To se děje zejména u cyklofosfamidu. Po ukončení léčby to zmizí, ale proč ničit močový měchýř „léčbou“?Necitlivost. Z některých cytostatik (například vinkristin, vinblastan) začnou prsty na rukou a nohou po 2-3 týdnech necitlivě. Jde o „normální reakci“, protože tato cytostatika ovlivňují periferní nervový systém. Potřebuje nemocný člověk při „léčbě“ zničit nervový systém?
Poznání napovídá, že se musíme nemoci konečně zbavit a být odhodlaní dokončit třetí, a je-li třeba, čtvrtý půst, aby na konci vyvinul silný pocit hladu nebo si vyčistil jazyk. A opět se pracuje v lidské mysli - pochopit to, ukázat trpělivost a sebeovládání, analyzovat průběh hladu, zotavení, ukázat potřebné odhodlání. V důsledku těchto činů nad sebou samým vznikají zcela jiné pocity: vysvobození z tíhy smrtelné nemoci, štěstí z čistého zdravého těla, triumf vítězství nad svými zlozvyky, radost ze znovuzrození a získávání nových příležitostí. Nyní se člověk dívá na život jinýma očima, myslí jinak.
Pokud dokážete uvést tyto principy do praxe: pochopte, jak aplikovat znalosti, vytrvat a neztrácet sebekontrolu při uplatňování znalostí, analyzovat své činy, provést potřebné úpravy včas (a k tomu musíte neustále doplňovat své znalosti a zkušenosti) , ukázat odhodlání, tlak dosáhnout toho, co bylo koncipováno, a nakonec se změnit jako člověk, vzdát se falešných hodnot, předsudků, zlého životního stylu - pak můžete porazit jakoukoli nemoc, dosáhnout v životě jakýchkoli výšin. Přeji vám, abyste si tyto vlastnosti osvojili, projevili je a dosáhli vytouženého cíle.
K využití se nejlépe hodí lékárenský petrolej, který stimuluje lymfatické cévy a léčí krev. Léčit tím lze pacienty, kterým nepomáhá operace ani ozařování. A co je nejdůležitější, petrolej nemá vedlejší účinky.
Pacientům se závažnými lézemi se doporučuje užívat 1 čajovou lžičku nebo polévkovou lžíci destilovaného petroleje jednou denně na lačný žaludek.
Petrolej pomáhá při rakovině s metastázami, léčí dětskou mozkovou obrnu, otravu krve, prostatitidu atd.
Pacientům se skrytými neduhy se doporučuje užívat 15 kapek petroleje na kostku cukru.
Pro prevenci a prevenci rakoviny lze užívat 1 čajovou lžičku petroleje ráno a večer s čajem, jednou za 12 dní. Nebo vypijte 1-2 kapky petroleje s převařenou vodou 2-3x s jídlem. Průběh léčby trvá 6 týdnů. Poté se provede krevní test.
Příklady léčby rakoviny:
V roce 1962 byl T. Galen ve věku 40 let na pokraji smrti. Měla rakovinu prsu, která byla odstraněna. Začaly metastázy. Vypnutý močový měchýř. Případ je beznadějný. Poté žena začala pít petrolej na lačný žaludek, jednu lžíci s čajem. O měsíc později se objevila chuť k jídlu. Puls se stal normálním. Při použití petroleje byl morfin zrušen. Uplynul další měsíc a těžce nemocná žena se uzdravila.
Nebojte se petroleje. Těžko říci, proč mají lidé zafixované to, že petrolej je toxický. Je to čistě přírodní produkt z ropy, který je toxický jen ve velkých dávkách, tak jako třeba sůl nebo téměř všechny farmaka.  Zahoďte předsudky o petroleji a pomozte jeho aplikací svému tělu k uzdravení i z těch nejzávažnějších nemocí. petrolej samozřejmě musí být vyčištěný s označení lékárenský.
Vezmeme-li v úvahu, že většina pro lékaře nevyléčitelných nemocí, které se nám "najednou objevily", jsou způsobena hlavně plísněnmi a parazity dává použití petroleje úžasný smysl. pronikne celým tělem (i do kostí, tkání, orgánů, mozku, lymfatického systému, tepen, žil) a po cestě zabíjí právě plísně a parazity.

Nano HOŘČÍK:
Hořčík (magnesium) lze doplňovat přes pokožku. Jedná se aplikaci, která je většinou přínosnější, než ta orální.
Trpíte-li nějakým chronickým zánětlivým onemocněním - v tom případě se Vám vitamíny a minerály hůře vstřebávají je pak doplnění přes pokožku je smysluplnější.
Budí-li Vás křeče v noci - je dobré mít nano-hořčík u postele a hned jej aplikovat.
Při nespavosti z důvodu vnitřního napětí, v tomto případě je ideální masáž šíje cca hodinu před spaním. Ke zvýšení efektu je vhodné kombinovat vnější i vnitřní užití.
Koloidní forma skvěle vstřebatelného hořčíku přispívá k normální nervové a psychické činnosti. Přispívá také ke správné činnosti svalů, takže se již nemusíte bát křečí při náročné aktivitě.
Nano Hořčík je destilovaná voda s rozptýlenými nano částicemi čistého kovu hořčíku 99,99%
Vlastnosti produktu:
Nano hořčík je vyroben na speciálním zařízení pro výrobu koloidů, elektrolytickou formou, při malých proudech s důrazem na velikost částic.
Koloidní hořčík je prakticky nejlépe vstřebatelná forma, 100% přírodní, bez barviv a konzervantů.
Nano Magnesium je jediný nano-hořčík svého druhu, nejen, že se tento produkt vyrábí jedinečným způsobem a je pouze v tekuté formě, což má mnoho výhod, jako je snadné užívání a vstřebávání přes sliznice.
Hořčík je životně důležitý minerál, který přispívá k přirozené buněčné elektrolytické rovnováze optimalizovanými impulsy, aby nám pomohl lépe spát, uklidnit svaly a zlepšit zdraví jejich normální činností (vč. srdce) a normální činnosti psychiky (mozku). Hořčík nám pomáhá stát se psychicky i fyzicky silnějšími a odolnými vůči neduhům všech typů, zejm. z únavy a vyčerpání.
Hořčík je jako jeden z nejhojnějších minerálů v těle důležitý pro cca 300 enzymatických reakcí v těle včetně syntézy bílkovin, svalové a nervové relaxace, kontroly glukózy v krvi, regulace krevního tlaku a produkce energie. Hořčík také přispívá ke strukturálnímu vývoji kostí. Primárně se také nachází v kostech. Též je důležitý pro mnohé další fyziologické funkce.
Hořčík je zodpovědný za správné fungování základních metabolických procesů, mj. syntézy DNA, včetně replikace a svalovou kontrakci. Hraje zásadní roli při tvorbě energie, to co nazýváme ATP (adenosintrifosfát) je ve skutečnosti Mg-ATP. Nesmíme zapomínat, že většina biologických enzymů katalyzují stresovou reakci pomocí hořčíku.

Ověřené vlastnosti nano-hořčíku:
Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k elektrolytické rovnováze.
Přispívá normálnímu energetickému metabolismu a k normální činnosti nervové soustavy.
Přispívá k normální činnosti svalů a k normální syntéze bílkovin.
Přispívá k normální psychické činnosti a k udržení normálního stavu kostí. Hořčík přispívá k udržení normálního stavu zubů.
Podílí se na procesu dělení buněk.

CO JE KOLAGEN A K ČEMU SLOUŽÍ?
Kolagen je bílkovina, kterou tělo přirozeně produkuje. Je to naše nejrozšířenější strukturální bílkovina – tvoří třetinu bílkovin v těle. V podstatě to znamená, že je v celém našem organismu hlavním rámcem pro buňky a tkáně, kterým poskytuje strukturu, pevnost a podporu. Kolagen – podobně jako lepidlo – drží všechno pohromadě.
Díky tomu hraje klíčovou roli na mnoha místech v našem těle včetně kůže, vlasů, kostí, šlach, vazů, cév, chrupavek a pojivových tkání.
Kolagen obsahuje řadu aminokyselin, které jsou důležité pro normální fungování těla. Správná hladina kolagenu udržuje naše klouby zdravé, chrání ledviny, zajišťuje, aby kardiovaskulární systém fungoval tak, jak má, a pomáhá i při srážení krve.
Kolagen je důležitý protein pro zdraví a vitalitu pokožky, který jí dodává pevnost a pružnost. S přibývajícím věkem jeho produkce klesá, což způsobuje viditelné známky stárnutí pleti, jako je například tvorba vrásek. Zařadíte-li do pečující rutiny produkt MP Camp obsahující kolagen,  pomůže to stimulovat zářivou pleť. Dobrou kondici pleti podporují také úpravy životního stylu, jež mohou zahrnovat masáže obličeje, využijte přípravek ho k obnovení a udržení mladistvého vzhledu své pleti.

MSM:
Methylsulfonylmethan, běžně známý jako MSM je sloučenina obsahující síru, která se přirozeně vyskytuje v rostlinách, zvířatech i lidském těle.
Síra hraje důležitou roli při produkci glutathionu - jednoho z nejdůležitějších antioxidantů, které naše těla produkují. Slouží k důležitým funkcím při detoxikaci. Bez síry nemůže glutathion fungovat.

Výhody užívání MSM:
1.) Pomáhá při bolestech kloubů
Jednou z mnoha výhod methylsulfonylmethanu je jeho schopnost snížit zanícení v kloubech. Výzkum ukázal, že MSM je také velmi účinný jako podpora flexibility kloubu. Revmatoidní artritida postihuje klouby a může pacienta na dlouhou dobu potrápit. MSM ulevuje od bolesti a otoku. 1
2.) Pomáhá obnovit výstelku střev
MSM může pomoci obnovit střevní výstelku a snížit zánětIivé nebo alergické reakce na určité potraviny. Je také prospěšný pro osoby, které se potýkají se syndromem propustného střeva. MSM zlepšuje propustnost a absorpční schopnosti buněk ve střevním traktu. Kromě toho může zlepšit schopnost našeho těla absorbovat živiny z potravy. Sloučeniny síry spolupracují s vitamíny skupiny B a zvyšují svalový tonus žaludku a střev, což pomáhá efektivně posouvat potravu v trávicím traktu.
3.) Nezbytný pro syntézu glutathionu
Síra hraje důležitou roli při produkci glutathionu - jednoho z nejdůležitějších antioxidantů, které naše těla produkují. Slouží k důležitým funkcím při detoxikaci. Bez síry nemůže glutathion fungovat.
4.) Posila imunitního systému
Jedním z dalších přínosů MSM prášku je i to, že může podporovat imunitní systém a skutečně bojovat proti patogenům. U jakékoli nemoci je zdravý a silný imunitní systém klíčem k přežití. Náš imunitní systém je speciálně navržen tak, aby dokázal bojovat s viry a bakteriemi. Pokud ovšem trpíte stresem, jste po nemoci, velké fyzické zátěži nebo máte z nějakého důvodu oslabený imunitní systém, schopnost těla bojovat proti patogenům se výrazně sníží. Snížením míry zanícení může prášek MSM pomoci posílit imunitní systém a obnovit hladiny glutathionu, které jsou důležité pro boj s infekcemi.
5.) Pomáhá proti poškození svalů
Dalším fantastickým přínosem MSM je to, že může snížit bolest svalů a urychlit přirozenou schopnost našeho těla napravit poškození svalů. Sportovcům a těm, kteří pravidelně trénují je doporučování přidávat MSM prášek do vody nebo proteinových koktejlů. Můžou tak zlepšit výkon tím, že zkrátí čas potřebný k regeneraci svalů. Pokud máte pravidelnou fyzickou aktivitu, ale trpíte bolestmi svalů, MSM může působit jako přírodní anaIgetikum, pomáhá totiž předcházet a léčit bolesti svalů, otoky a zároveň zlepšuje rozsah pohyblivosti kloubů. Ukázalo se, že pomáhá zotavení svalů po cvičení nebo úrazech.

MSM a vitamín C
Každou vteřinu se v našem těle probíhají miliony chemických reakcí a biologických procesů. Každý z těchto procesů vyžaduje živiny jako jsou minerály, aminokyseliny a vitamíny. MSM a vitamín C se podílí na několika procesech v těle a protože se navzájem doplňují, je vhodné zařadit spolu s MSM práškem také 500 mg vitamínu C.
Vitamín C se spolu s MSM podílí na:
  • Produkci nových zdravých buněk.
  • Antioxidační aktivita, která neutralizuje volné radikály.
  • Syntéze kolagenu pro pojivové tkáně, jako jsou šlachy, klouby a kůže.
  • Udržování zdravých žil a tepen.
  • Posílení imunitního systému, včetně T-buněk a bílých krvinek.
MSM prášek je dostupný v různých formách od prášku, přes vločky, stejně jako v kapslích. Ať už si budete chtít vybrat jakoukoli formu, ujistěte se, že produkt je vyroben je z vysoce kvalitního MSM a to v čisté organické formě. Dobrým vodítkem může být i informace, že produkt neobsahuje žádné jiné látky, pouze čisté MSM.

Protein WPC 80:
Syrovátkový protein vyráběný nejšetrnější metodou CFM. Díky této metodě jsou v proteinu obsaženy všechny výživné látky se širokým spektrem aminokyselin a vitamínů.
Je složen výlučně z mléčné bílkoviny. Napomáhá nárůstu svalové hmoty, nabírání síly, zlepšení regenerace, odbourávání tuků.
Syrovátkové proteiny jsou jednou ze složek sportovní výživy, které se hojně využívají při posilování pro nárůst svalové hmoty, regeneraci svalů nebo při hubnutí a redukční dietě.

Koloidní stříbro.
Co je koloid?
Koloid je suspenze mikročástic (molekul či atomů) většinou pevné organické či anorganické látky, která je rovnoměrně rozptýlena ve vodním nebo hydrofilním prostředí (nosiči). Charakteristickou zvláštností koloidu je, že si bez ohledu na povahu a molekulární váhu prvku suspenze ponechává téměř všechny důležité fyzikální vlastnosti nosiče – bod tuhnutí, bod varu, objem, pnutí, odpor, atd.
Koloidy tvoří 75 % a více hmotnosti všech živých organismů a k nedokonalejším a nesložitějším koloidům patří lidská krev, lymfa a mozkomíšní tekutina. Dokonalost biologických koloidů zajišťují elektrochemické reakce biologické elektřiny.
Generátorem proudu o určitých daných hodnotách se vytvářejí koloidy uměle. Stříbro, zlato, 18 dalších kovů a jód tvoří ideální koloidy. Všechny tyto koloidy jsou zdravotnicky využitelné, avšak stříbro má mezi nimi výlučné postavení a zdaleka nejvyšší míru rozšíření.
Historie:
Antibakteriální náležitosti stříbra zaznamenala již staroindická i arabská medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku však ve větší míře došlo teprve v antickém Římě. Všechny patricijské domy uchovávaly poživatiny ve stříbrných nádobách a do mléka a tekutin ukládaly stříbrné mince, aby je sterilizovaly i prodloužily jejich životnost: Tento účelný zvyk se uchoval v prostředí evropské šlechty po celá následující staletí. Užívání nádobí a příborů ze stříbra se pro majetné stalo samozřejmostí převážně ze zdravotních důvodů. Od 15. století se stalo zvykem, že byla stolovníkům vedle slánky a exotických koření k dispozici také dóza s mletým stříbrem, kterým se zasypávaly jednotlivé chody. Čisté stříbro však není biologicky dobře využitelné a po určité době jeho vnitřního užívání se objevovaly příznaky otravy stříbrem (argyrie), které se projevují šedým zabarvením pokožky a očního bělma a poškozením jater. Proto se postupně od užívání stříbra touto formou začalo upouštět. Celková scéna se nijak nezměnila až do konce minulého století. V letech 1805-50 chemici začali vytvářet a studovat první umělé koloidy, v letech 1895-1910 objevily první moderní významné vědecké práce o zdravotnických aplikacích koloidního stříbra v USA, Anglii, Německu a Švýcarsku. Po první světové válce se začalo využívání koloidního stříbra ve zdravotnictví rychle šířit. Stříbro se již užívalo jako prvotní medikace k léčbě všech přenosných chorob a aplikovalo se ústně, nitrožilně i nitrosvalově. Zlatou érou tohoto léku bylo období mezi léty 1933-1939.
V průběhu druhé světové války se na trhu objevily sulfonamidy (sulpha-P) a antibiotika (penicilin a streptomycin), tedy léčiva se stejnou indikací, avšak s mnohem nižšími náklady na výrobu. Jejich výrobci navíc vyzvedávali jejich přednost z hlediska přesného dávkování (ve formě kapslí a později lisovaných tablet) i z hlediska dlouhodobosti a nenáročnosti skladování. Přechod od stříbra k antibiotikům se tak stal symbolicky přechodem od léčení k velkému byznysu. Po válce si koloidní stříbro uchovalo jen dílčí pozici při desinfekci zásob pitné vody a po několik let ve veterinární medicíně, odkud bylo antibiotiky také zcela vytěsněno. V neprospěch koloidního stříbra sehrála klíčovou roli ještě jiná skutečnost. V průběhu 60. let se začal důsledně a v mezinárodním měřítku aplikovat princip, že přírodní látky v čisté podobě nesmí být patentovány jako léčiva, tudíž že na jejich vývoj, výrobu a prodej nemůže nikomu vzniknout výlučné právo. Tato okolnost koloidní stříbro postavila zcela mimo zájmy
velkoprůmyslu. Stříbro je tzv. druhotný biogenní prvek, který se v mikroskopických množstvích přirozeně vyskytuje v organismu člověka, všech obratlovců a řady rostlinných druhů. Takto existuje vždy v podobě koloidu. V lidském organismu je v zastoupení jednotlivých chemických prvků na 33. místě (z toho kovů na 18. místě). Člověk se s ním rodí i umírá a jeho rovnováhu obnovuje jeho příjmem ze zeleninové stravy. Protože biologická elektřina dovede koloidy vytvářet a obnovovat, je hypoteticky možné, že si lidské tělo částečně dotváří koloidní stříbro i ze stříbrných solí, které mohou být obsaženy v anorganických složkách stravy (kuchyňská sůl a další). I přes tuto nepřízeň okolností někteří američtí výrobci vitaminů a biolátek na výrobu koloidního stříbra nezanevřeli a zachovali ji až do dnešních dnů. V letech 1968-1992 museli mít výrobci k výrobě a prodeji koloidního stříbra jako potravního nebo krmivového doplňku zvláštní licenci FDA, od roku 1992, respektive 1994 není v USA k výrobě biolátek a doplňků žádná licence zákonem vyžadována. S uvolněním rigidní a přehnaně ochranářské legislativy, která jakoby jen mimoděk nahrávala profitovým příležitostem nadnárodních monopolů, došlo k rozšíření výrobních kapacit
koloidního stříbra (i jiných přírodních koloidních léčiv - poznámka redakce) i ke zvýšení poptávky po něm. K enormně rostoucímu zájmu o stříbro přispěla celá řada dalších, důležitějších okolností. Již na rozhraní 70. a 80. let vědci v řadě zemí zjistili, že mnohé patogenní bakteriální kmeny se dovedou enzymaticky rychle vyvíjet a měnit, čímž se stávají proti antibiotikům značně nebo i naprosto odolnými. Antibiotika jim tedy nejen neublíží, ale sama svými vedlejšími účinky působí organismu vážné škody. Toto poznání zatím nabylo , obecnější platnosti a donutilo výrobce antibiotik vyvíjet a uvádět na celosvětový trh stále nové a nové druhy produktů a enormně tím zvyšovat globální náklady na zdravotní péči. V letech 1997-99 dokonce vědci v nejpřednějších mikrobiologických laboratořích v USA a v Japonsku objevili několik desítek nových patogenních bakteriálních kmenů, vůči nimž nebude v nejbližších letech myslitelné účinná antibiotika vůbec vyvinout (Nuorti et al.). Naproti tomu studie s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a virů nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus. Jiným impulsem, který zvedl hladinu zájmu o stříbro, byl v podstatě únik informací a jejich zveřejnění v médiích. V roce 1993 vyšlo veřejně najevo, že jak američtí; tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru s řádnými zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.
V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů rešeršemi a klinickým prověřením nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být k dispozici pro kritické válečné operace, a vítězem se stalo koloidní stříbro.
Jak stříbro v těle působí:
Poznání o tom, jakým způsobem a kterých biochemických operací se stříbro účastní, se vyvíjelo 80 let a zdaleka není u konce. Evidentně se podílí na procesu dozrávání buněk T, jedné z nejdůležitějších složek imunitního systému. Mimoto koluje v krevním oběhu (což je zvlášť významné po jeho doplnění), kde při kontaktu umrtvuje choroboplodné viry, bakterie, houby a plísně. Tím samozřejmě ulehčuje práci imunitnímu systému jako celku. Jeho působení se tedy váže "pouze" k imunitnímu systému, i když se objevují spekulace, že vykazuje i určitou komplexní antioxidační aktivitu. Přesnější pochopení mechanismu, kterým stříbro inaktivuje choroboplodné mikroorganismy, se zrodilo teprve před několika málo lety. Navzdory dřívější mylné domněnce koloidní stříbro likviduje pouze jednobuněčné organismy, nikoliv vícebuněčné parazity, i když ani k těm se nechová přátelsky. Naštěstí pro nás je jednobuněčných mikrobů více než 97 všech druhů a kmenů. Patří k nim původci 670 klasifikovaných chorob podle seznamu Světové zdravotnické organizace a možná i další choroby bez dosud známé etiologie a souvislostí. Z nekonečného seznamu můžeme jmenovat za bakterie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokoky, bakterioidae, neiserie, Helicobacter pylori, klostridia, Escherichia coli a další koliformy, salmonelly, Bacilus aureus, Bacilu cereus a další bacily, za viry HIV, herpetoviry, cytomegaloviry, hepatoviry, chřipkové viry a další, za houby a plísně kandidy, giardie, trichomony a jiné.
Všechny tyto jednobuněčné organismy mají své vlastní enzymy; které jsou katalyzátory jejich životních pochodů. Mikroby přijímají "potravu" receptory v membráně, která tvoří jejich"kůži" a skrze ní vylučují i své biologické odpady. Atomy stříbrného koloidu póry v membráně snadno projdou a chemicky dezaktivují enzym mikrobu. Nejpozději do 4 minut mikrob odumře, protože není schopen bez svého enzymu uskutečňovat látkovou přeměnu. Mikroby "v dětském věku" často uhynou po několika sekundách od dezaktivace svého enzymu.                                          
Výroba a aplikace koloidního stříbra dnes:
 K výrobě koloidního stříbra se užívá elektrochemický proces, při němž jsou do nosiče kapaliny ponořeny dvě elektrody z ryzího stříbra (čistota 99,8 % a více). Ty jsou vystaveny  proudu o nízkém napětí a dalších, velmi specifických fyzikálních hodnotách: Nejčastěji bývá nosičem destilovaná voda, předností upravené destilované vody je, že se stříbrný koloid zachová v neměnné podobě nejdelší dobu.
Kvalitní a biologicky hodnotný stříbrný koloid lze připravit i ze slepičího bujónu; ale jeho životnost nebude delší než několik hodin.
Konsistentní kvalitu koloidního stříbra mohou snadno narušit různé faktory, čímž jeho biologická hodnota a zdravotnická využitelnost postupně a nezadržitelně klesají.
Stříbro je skvělým vodičem, proto je může snadno rozložit silné elektromagnetické pole. Dále je fotosenzitivní, a proto podlehne oxidoredukci v důsledku expozice slunci nebo jinému, velmi silnému zdroji světla (netýká se neviditelných pásem zářeni IR). Oxidoredukce (zčernání částic, jejich shlukování a sedimentace) proběhne i v kyselém prostředí (pH 4,0 a méně), které se může v koloidu spontánně vytvořit v důsledku rozkladu některých organických nečistot.
Kvalitativní charakteristiky koloidního stříbra se stanovují následovně:
l) Velikost částic v nanometrech.
2) nasycenost koloidu v ppm (1 částice prvku na 1 milion částic celkem),.
3) hodnota pH.
4) senzorické vlastnosti.
Jako standard byly považovány tyto hodnoty:
1) 5 nanometrů a menší
2) 20 ppm
3) pH 6.5
4) Čirá, při vysoké koncentraci medově zlatá, blyštivá a plně transparentní tekutina (bez sedimentu), kovové chuti. (K měření optických vlastností existuje zvláštní laserové zařízení.)
Četné výzkumy a klinická praxe však ukázaly, že i koloidní stříbro se zcela odlišnými hodnotami je biologicky vysoce účinné. I částice o velikosti do 5 nm proniknou na všechna místa určení, hlavním jablkem dlouhodobého sváru je však otázka nasycenosti. Řada odborníků tvrdí, že hodnoty 20, 30 či 40 ppm mají logické oprávnění a že jen stříbro v této koncentraci přináší očekávaný efekt. Odvolávají se na skutečnost, že je stříbro krví roznášeno nerovnoměrně, v důsledku čehož jsou tkáně blízké lokalitě resorpce a hlavních krevních cest stříbrem zásobeny hojně, ale k perifériím oběhu se nedostane nic. Pokud má tedy stříbro relativně vysokou koncentraci, v krevním oběhu expanduje a tak se dostane i do vzdálených tkání. Jejich oponenti mají stejně silné argumenty. Je-li koncentrace relativně vysoká (20 a více ppm), hrozí, že částice "vypadnou" ze suspenze a vytvoří sedlinu. Jelikož toho o resorpci stříbra obecně i v individuálních případech nevíme příliš mnoho, musíme počítat s tím, že k dílčímu rozpadu suspenze během resorpce může u příliš koncentrovaného koloidu dojít, a že tak přijmeme i zoxidované stříbro, které žádnou biologickou hodnotu nemá, naopak může být pro metabolismus určitou zátěží. Jiným protiargumentem je, že je přece jen nutné perorální dávkování silně koncentrovaného stříbra hlídat, zatímco dávkám koloidu v koncentracích do 5 ppm není nutné věnovat zvláštní pozornost. Stejně tak oponenti tvrdí, že u stříbra kvantita dokonale vyváží kvalitu (koncentraci).Koloidní stříbro nevykazuje zjistitelnou toxicitu a jeho případné zoxidované koprodukty tělo snadno vyloučí.
Oproti dřívějším mylným tvrzením dnes víme, že koloidní stříbro zabíjí některé i přátelské bakterie, které žijí s člověkem a všemi teplokrevnými živočichy v odvěké symbióze a bez nichž by některé vitální procesy těchto tvorů nemohly řádně fungovat. Mikroby ve stovkách miliard jedinců obývají zažívací trakt od ústní dutiny po ústí močovodu a řitní otvor a bez jejich existence by člověk část všech živin nedokázal vůbec vstřebat a využít. V mnohem menších množstvích působí přátelské mikroby i v krvi, lymfě a plicích. Role jednotlivých přátelských druhů a kmenů mikrobů je stále velmi málo objasněna. Jistá jsou pouze dvě fakta - za určitých okolností se z přátelských mikrobů stávají původci akutních i vážných chronických chorob. Následek útoku stříbra na přátelské mikroby není pro zdraví nijak nebezpečný, ale nelze jej ignorovat. Zanícení proponenti užívání koloidního stříbra z řad výzkumníků i lékařů pili po 10 až 20 dní extrémní dávky (až 250 ml stříbra v koncentraci 250 ppm) jen proto, aby dokázali jeho bezpečnost. Po této kůře u žádného z nich nebyla zjištěna patogeneze zažívání, ani jiné subjektivní potíže. Nicméně je při dlouhodobém užívání stříbra moudré a žádoucí mikroflóru hlavní části zažívacího traktu chránit a doplňovat, což je technicky velmi snadné. Třeba mléčné zákysy s bifidogenními kulturami, mezi nimiž je slušný výběr. K největším půvabům koloidního stříbra snad patří jeho chemicky inertní chování k naprosto všem tekutinám, potravinám, doplňkům i léčivům. Dokonce ani neovlivňuje působení antibiotik. Nemá však logické opodstatnění užívat antibiotika společně se stříbrem.
a) Jinou skvělou vlastností stříbra je, že ani v nejmenším nedráždí zažívací ústrojí, což znamená, že jej bez obav mohou užívat lidé trpící akutním překyselením žaludku, pálením žáhy, nadýmáním, kolikou a všemi ostatními zažívacími problémy.
b) O nic méně významnou roli hraje koloidní stříbro jako povrchové antibiotikum a antiseptikum. V tomto, případě je možné užít i koloid, který již nevykazuje nejlepší kvalitu. Potíráním povrchových i otevřených ran a zejména popálených partií kůže lze proces hojení značně urychlit, nemluvě o antibakteriální ochraně rány.
c) Velmi efektivní jsou výplachy ústní dutiny a nosních dutin, uší, pochvy a konečníku.
Pravidelná péče o ústní dutinu s pomocí stříbra brání tvorbě plaku, vytvářeného stomatokoky a bakterioidy, které stříbro zničí. K největším půvabům koloidního stříbra snad patří jeho chemicky inertní chování k naprosto všem tekutinám, potravinám, doplňkům i léčivům. Jaké neuvěřitelné možnosti koloidní stříbro skýtá s bravurou sobě vlastní předvedl Prof. Dr. Robert O. Becker, světově renomovaný expert na otázky biologické elektřiny. V letech 1990-98 provedl na univerzitních klinikách několik operací svalů; kloubů a vnitřních orgánů, při nichž po ukončení chirurgického zákroku a před šitím instaloval v živé ráně stříbrné elektrody pod proudem z generátoru. Koloidní stříbro se tak tvořilo přímo v poraněné tkáni a doba vyhojení se oproti normálu zkrátila trojnásobně. Nejenže se vyloučila možnost sepse, ale elektrody byly ze zahojené rány vytaženy, aniž by operovaný cítil větší bolest. Při perorálním užívání stříbra je nutné dbát na dávkování doporučená výrobcem, které se nutně bude lišit podle koncentrace přípravku, která nemusí být na etiketě uvedena. Pokud uživatel nechce současně užívat trávící enzymy nebo jiné prostředky chránící vnitřní mikroflóru, měl by denní užívání přerušit po 10 - 14 dnech a po týdenní přestávce začít, je-li to žádoucí, znovu. Dlouhodobější (cyklické) užívání může být prospěšné komukoliv (k pokrytí deficitu stříbra), nicméně je důvodné v případě úporných a vleklých chorob jako jsou meningitida, zhoubné nádory a leukémie, syndrom Epsteina-Barrové?, AIDS, lymská choroba a mnohé podobné. Tím samozřejmě nechce být řečeno, že užívání koloidního stříbra jaksi automaticky vede k vyléčení rakoviny nebo AIDS, i když řada takových případů byla v literatuře popsána. Individuální metabolické zvláštnosti mohou ovlivnit to, že vnějškově stejný režim užívání stříbra u jednoho uživatele vyvolá naprostou remisi vážné choroby, zatímco u jiného pouze přispěje ke zmírnění některých příznaků. U HIV pozitivních osob má léčba stříbrem vysoké šance před propuknutím zjevných příznaků choroby AIDS. Potom je nutné spíš počítat s tím, že se celkový klinický obraz choroby nebude díky stříbru zhoršovat. Závěr můžeme formulovat v optimistickém duchu. Technologie výroby koloidního stříbra se staly dostupnými i širší veřejnosti a jeho kdysi vysoká cena v několika řádech klesla. Vezměme také v úvahu fakt, že užívání stříbra můžeme bez rizika kombinovat se všemi známými léčebnými kůrami a technologiemi a tím dostáváme k dispozici nástroj, jehož účinnost v boji s četnými chorobami nemá prakticky konkurenci.
Hystorie aplikace koloidního stříbra v oficiální medicíně v Evropě a v USA jako primárního léku u diagnóz:
Akné, gastritida, kolitida, kapavka, vředová choroba trávícího ústrojí, zánět hlavních i vedlejších dutin, tyfus, lepra, lupenka, psitakoza, nespecifické choroby zažívacího traktu, rakovina kůže, černý kašel,diabetes,ekzémy,furunkuloza,infekční anémie,neurastenie, zánět slinivky, chřipka, lupus, tuberkulóza, nespecifické choroby krve, opar prostý pásový, svědění, svrab, revmatismus, sepse, zánět pohrudnice, zánět potních žláz, zánět žlučníku, zánět dýchacích cest, abces, slezinná sněť, artróza, popáleniny, cystitida, plísňová onemocnění zažívacího traktu, dermatitida, infekční průjem, zánět středního ucha, zápal plic, Menierův syndrom, zánět rohovky, malárie, spála, zánět víček, meningitida, hyperplazie prostaty, lymfagitida, impetigo, kožní plísně, měkký vřed.
Historická data (archivy redakce Synapse):
400 před Kristem - Herodotos, otec dějepisu, popisuje užívání stříbrných nádob za účelem desinfekce vody na dvoře perského krále
760 - Geber, arabský vědec a lékař, popisuje ve svých spisech všechny tehdy známé zdravotnické aplikace stříbrných solí
780 - Ahdar, arabský myslitel a historik, popisuje všechny zdravotnické aplikace stříbra v dějinách lidstva (ze zprostředkovaných zpráv) - zmiňuje i ajurvédu
980 - Avicenna, arabský vědec a lékař, aplikuje stříbrné soli k čistění krve, dechu a k léčbě srdečních arytmií u svých klientů
1250 - z epidemiologických důvodů se postupně zavádí užívání stříbrného nádobí a příborů na všech evropských panovnických dvorech
1520 - Philippus Aureolus Paracelsus, nejvýznamnější lékař pozdního středověku, doporučuje soli stříbra k léčbě mnoha nemocí
1590 - standardizuje se výroba stříbrných solí mletím; mleté stříbro se užívá při stolování jako desinfekce pokrmů 1805 - angličtí a francouzští vědci vytvořili první (umělé) koloidy elektrochemickou reakcí
1838-1850 - byla podrobně popsána intoxikace solemi stříbra (argyrie) a tyto soli jsou již pro vnitřní lékařské užití natrvalo nahrazeny koloidním stříbrem; soli byly podrobně chemicky popsány a v omezené míře se užívají dodnes k zevní desinfekci
1840 - v Anglii se koloidní stříbro v lékařství užívá k léčbě epilepsie a dalších neurologických nemocí
1917 - British Medical Journal, nejautoritativnější lékařský časopis tehdejšího západního světa, shrnuje dosavadní poznání o úspěšné léčbě ušních infekcí, infekcí dutin, zánětu mandlí, sepse, černého kašle a dalších nemocí koloidním stříbrem
1922 - pro koloidní stříbro a soli stříbra (citrát, nitrát, pikrát, atd.) se ustavují lékopisné normy
1924 a dále - reparace kostí (lebky) se provádějí ze stříbrných desek
1933-39 - bylo mezinárodně patentováno 94 druhů léčiv s koloidním stříbrem nebo solem stříbra jako hlavní (jedinou) účinnou látkou s indikacemi na 580 různých nemocí
1940-60 - Američtí vědci R. A. Kehoe a I. H. Tipton (ale í mnozí další) zjistili trvalou přítomnost stříbra v lidském těle, jeho nutriční hodnoty a obsah ve stravě (optimum 0.05 mg na den) a předpověděli jeho některé biologické funkce; současně prokázali dramatický úbytek stříbra v zemědělské půdě i v kulturách na ní pěstovaných v důsledku užívání syntetických fosfátových hnojiv, insekticidů a pesticidů.
1958-1983 - Američtí a dílem i němečtí vědci provedli nesčetné pokusy, při nichž zjišťovali, které konkrétní známé viry, bakterie, houby, plísně a další cizopasníky stříbro ničí a jakým mechanismem
1966 - vědci významně objasnili význam stříbra pro tvorbu lymfocytů T a pro imunitní systém jako celek 1969 - Robert O. Becker objevil metodu zjišťování deficitu stříbra v těle
1972 a dále četní vědci dospěli k přesvědčení, že je koloidní stříbro k léčbě nemocí vyvolaných patogenními mikroorganismy mnohem vhodnější, bezpečnější i účinnější než všechna dosud užívaná antibiotika
1980-1998 - v USA vzniklo 285 nadací, jejichž cílem je propagace stříbra jako základního a univerzálního léčebného prostředku
1982 - v USA získává koloidní stříbro statut potravního doplňku
1983 - jsou mezinárodně patentovány vysoce standardní a dokonalé technologie velkovýroby koloidního stříbra MSP (Mild Silver Protein), Silverloid, Silver Pack a další, stejně jako metody kvalitativní kontroly stříbra Tyndall laser test 1995 - američtí vědci publikují četné studíc dokazující účinnost stříbra při léčbě mnoha typů onkologických onemocnění a při úplné inaktivaci různých typů virů, včetně viru HIV
1998 - angličtí a američtí vědci publikují zprávy o objevení pneumokoků a jiných patogenních mikroorganismů naprosto odolných vůči všem antibiotikům a příbuzným léčivům, avšak bezbranným proti stříbru.
Co je koloid?
Koloid je suspenze mikročástic (molekul či atomů) většinou pevné organické či anorganické látky, která je rovnoměrně rozptýlena ve vodním nebo hydrofilním prostředí (nosiči). Charakteristickou zvláštností koloidu je, že si bez ohledu na povahu a molekulární váhu prvku suspenze ponechává téměř všechny důležité fyzikální vlastnosti nosiče – bod tuhnutí, bod varu, objem, pnutí, odpor, atd.
Koloidy tvoří 75 % a více hmotnosti všech živých organismů a k nedokonalejším a nesložitějším koloidům patří lidská krev, lymfa a mozkomíšní tekutina. Dokonalost biologických koloidů zajišťují elektrochemické reakce biologické elektřiny. Aplikace koloidního stříbra (mimo vnitřní užití u lidí - zkráceno) · výplachy - ústní dutina (kromě desinfekce odstraňuje pach z úst; desinfikuje mandle) - pochva, konečník/tlusté střevo · kapání do nosních dírek prevence i léčba zánětů dutin, · inhalace - desinfekce dutin a horních cest dýchacích · výtěr - nosních dírek a uší · zevní potírání - akné, vyrážek, ekzémů, oděrek a ran, popálenin, bodnutí hmyzem, míst zasažených plísněmi · desinfekce - přidání několika kapek do běžných nápojů (zejména na cestách), do domácích konzerv a zavařenin, u domácích zvířat potírání ran, zánětů, kousnutí, vyrážek; napuštění hraček stříbrem · desinfekce postřikem - (malou sprejovou nádobkou) pracovních desek v kuchyni, zbytků jídel k pozdější konzumaci; vyrážek z plen (u dětí), dětských hraček (které mohou přijít do úst), vyrážek, škrábanců, otevřených ran, popálenin, vřídků a akné, kožních plísní, ponožek; · u domácích zvířat a ptáků postřik celého zvířete/ptáka (pokud je malý), postřik krmení/zobání, postřik pelechu, hnízda nebo klece, · u domácích rostlin postřik rostliny, zejména míst zasažených chorobami a parazity, a půdy, přidání několika kapek do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest · vnitřní užití u domácích zvířat a ptáků, dávkování po kapkách do pitné vody.
Studie s koloidním stříbrem ukázaly, že většina bakterií a virů (i těch, na které současné "léky" nepůsobí...) nedokáže proti němu vyvinout sebeobranný mechanismus. Jiným impulsem, který zvedl hladinu zájmu o stříbro, byl v podstatě únik informací a jejich zveřejnění v médiích. V roce 1993 vyšlo veřejně najevo, že jak američtí; tak i ruští kosmonauti, tedy osoby, jejichž zdravotnímu stavu je věnována krajní péče, odlétají do vesmíru s řádnými zásobami koloidního stříbra, určeného pro širokospektrální zdravotní i hygienické použití.
V roce 1997 byla zveřejněna zpráva, že hlavní lékař amerického ministerstva obrany pověřil speciální tým expertů rešeršemi a klinickým prověřením nejúčinnější antivirové, antibakteriální a antiseptické látky, která by mohla být k dispozici pro kritické válečné operace, a vítězem se stalo koloidní stříbro.
Koloidní stříbro je možné užívat preventivně, protože v našem těle může být mnoho skrytých zánětlivých procesů, které koloidní stříbro může zastavit (Zdroj: Synapse 3000)
LÉKAŘSKÁ STUDIE „ZJISTILA“, ŽE STŘÍBRO ZABÍJÍ VIRY...
Zpráva z tisku…
Journal of Nanotechnology publikoval výsledky průlomové studie, která zjistila, že „nanočástice stříbra hubí HIV-1 virus a pravděpodobně zabíjí prakticky všechny ostatní viry.“
Podle Physorg byla tato studie, provedená výzkumníky z University of Texas a Mexico University, „vůbec první případ kdy lékaři zkoumali použitelnost nanočástic stříbra.“
Při výzkumu byly použity tři různé metody omezení velikosti částic stříbra použitím krycích činitelů. Byl to pěnový uhlík, poly (PVP) a hovězí sérum albumin (BSA). Částice byly tříděny podle velikosti od 1 do 10 nanometrů v závislosti na metodě krytí. Po inkubaci HIV-1 viru při 37° C částice stříbra, při všech tří metodách separace, zahubily 100% virů během 3 hodin.
Vědci si myslí, že se částice stříbra naváží na výhonky glykoproteinů, které mají u virů rozestup asi 22 nanometrů.
I když je další výzkum nezbytný (sic!), výzkumníci „jsou optimističtí a věří, že nanologické stříbro může být hledanou stříbrnou kulkou k hubení virů“. Vědci v článku sdělili, že už zahájili experimentální používání nanočástic stříbra k ničení superodolného patogenu, jímž je staphylococcus aureus, rezistentní na methicilin. Stříbro, ve farmaceutickém průmyslu již dlouho používané jako špičkové antibiotikum, nyní může být považováno za alternativu k lékům když jde o boj proti předtím neléčiteným virům, jakož i ptačí chřipce rezistentní vůči Tamiflu.
Zdroj: www.physorg.com/search/nanoparticles
Tlustá čára pod temnou minulostí?
No to je neuvěřitelné! Zasvěceným musí při čtení takového a obdobných oznámení běhat mráz po zádech. V alternativní léčbě se totiž už po celá desetiletí úspěšně používá takzvané „koloidní stříbro“, prostou elektrochemickou cestou získávaný roztok obsahující částice stříbra, o němž se ví, že je to účinný prostředek, který se dokáže beze zbytku vypořádat se všemi viry a baktériemi a likviduje i obtížně odstranitelné plísně jako candida a podobné neduhy. Jediné, co se veřejnost podnes od „lékařských odborníků“ doslechla bylo, že koloidní stříbro patří do říše mastičkářů, ba dokonce, že jeho užívání je nebezpečné. A tito „profesionální mlžiči“, mnohdy odměňovaní fešáckými dovolenými na pacifických ostrovech, se neštítili užívat jakýchkoli prostředků. A skutečné kapacity, tedy lékaři a univerzitní profesoři, kteří o účinnosti stříbrného roztoku po celou tu dobu věděli? Většina zbaběle mlčela. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej – a zpíváš-li falešně raději mlč nebo tě vyloučíme z chóru… Tak se stalo, že dnešní mladí lékaři o koloidním stříbře (a nejen o tom…) buď vůbec neví, anebo si informace sehnali jinde než na univerzitě.
Je ostatně zajímavé, že farmaprůmysl patrně připustil tento „výzkum“ v laboratořích jím dotovaných univerzit, a že se tak stalo nedlouho poté, když jeden naštvaný britský důchodce, mimochodem úplný laik, docela primitivními prostředky vyvinul lék proti „neporazitelnému superpatogenu“, zlatému stafylokoku, jímž po desetiletí trpěla jeho manželka. Účinnost jeho preparátu je ohromující…
Na téma „koloidní stříbro“ bylo fabrikováno a čile publikováno velké množství pomlouvačných lživých pamfletů, v nichž domnělí „lékaři“ napsali spoustu nenávistných hloupostí. Donedávna jim kraloval zejména jistý MUDr. Stephen Barrett (bývalý psychiatr bez jakéhokoliv farmaceutického vzdělání, který je už od roku 1992 bez licence) v podstatě „profesionální skeptik“ a pomlouvač patrně financovaný farmaceutickým průmyslem, jak nedávno vyšlo najevo před soudem
Barrettovy články, nezřídka sloužící k vydírání byly s chutí překládány a publikovány „obcemi vědeckých skeptiků“ i v jiných zemích, zejména v Německu. Jeho výlevy vůči alternativním metodám v medicíně jsou ovšem také k něčemu dobré – čím ostřejší výpad vůči nějaké léčbě, tím jistější si můžete být její účinností. A do koloidního stříbra se tento pán pustil opravdu statečně.
Pomlouvači a „větci“ jeho druhu teď stojí nazí ve větru, protože se stejně jako v mnoha jiných případech ukázalo, že ze svých oficiálních pozic úmyslně šíří nesmyslné ničím nepodložené nepravdy, a že alternativní léčitelé – mezi nimiž je i několik lékařů světové pověsti – měli opět jednou pravdu. Zamlčování účinnosti tohoto prostého … leč nepatentovatelného přírodního prostředku, ostatně známého a užívaného po tisíce let, se řadí na dlouhou listinu vědomě spáchaných zločinů proti lidskosti, které však, žel, asi nikdy nebudou potrestány. Hippokrates se obrací v hrobě. Kvázidoktorům už jsme věnovali víc času, než si zaslouží, pojďme raději přímo k věci.
Aby bylo hned zpočátku jasno, „nanočástice stříbra“ nejsou nic jiného než koloidní roztok stříbrných mikročástic, a jak jasně ukázala studie zmíněných univerzitních „novátorů“ (která ostatně zdaleka nebyla „první“) jsou-li použity částečky stříbra určité „velikosti“ je v podstatě jedno jaké hustoty je zevně nebo in vitro (ve zkumavce) použitý roztok – viry a ostatní patogeny zaniknou v každém případě. V uvedené studii přežil patogen nečekaně dlouho, což lze patrně přičíst nesmyslným nečistotám zbytečně přimíseným do roztoků. „Nano“ newspeak nic nemění – koloidní stříbro připravované elektrochemickou cestou je ve všech ohledech vyhovující.
Koloidní nebo iontové?
Další velký spor se týká otázky, zda tato metoda produkuje „koloidní stříbro“ či „stříbrné ionty“. Většina míní, že koloidní je „dobré“ a iontové stříbro „špatné“. Pravda asi opět bude nepopulární. Slovo „koloidní“ odkazuje na stav, kdy jsou pevné částice rozptýleny v kapalině (v tomto případě stříbro ve vodě). Pevné částice jsou ovšem příliš velké, aby mohly být považovány za ROZPUŠTĚNÉ, ale zároveň i příliš malé aby se daly odfiltrovat. Koloidní stav je nejsnadněji zjistitelný pomocí tzv. „Tyndallova efektu“, kde v kapalině obsažené částice rozptýlí procházející úzký světelný paprsek (třeba laserového ukazovátka) do kužele. Osvětlené částice pozorované pod mikroskopem mimo to vykazují náhodný klikatý pohyb („Brownův pohyb“). Když je něco úplně rozpuštěné, Brownův ani Tyndallův efekt se neprojeví.
Pojem „iontový" odkazuje na stav kdy nějaká částice nese elektrický náboj. V případě
„elektro-koloidního" stříbra je tento náboj VŽDY pozitivní. Nevytvoří se negativně nabitý iont. Skutečností tedy je, že elektro-koloidní stříbro má OBĚ vlastnosti, je koloidní i iontové. Koloidní kvůli VELIKOSTI částic a iontové kvůli jejich NÁBOJI. Ve skutečnosti většina biologických studií nasvědčuje tomu, že jsou to právě iontové vlastnosti koloidního stříbra, které z něj dělají tak dobrý baktericidní prostředek. Je zajímavé si povšimnout, že staré knihy o chemii nedělají mezi koloidními a iontovými stavy elektro-koloidních kovů žádný rozdíl.
Dávkování:
R. A. Kehoe v práci z roku 1940 udává, že nám průměrný denní přísun ovoce a zeleniny za normálních okolností poskytne něco mezi 50-100 mikrogramy stříbra jako stopového prvku. Od těch dob ovšem zemědělská půda v průmyslových zemích extrémně zchudla. Nejsou v ní už téměř žádné stopové minerály. Ačkoli nemáme spolehlivá čísla o obsahu stříbra v půdě, podle zprávy Earth Summit z roku 1992, za posledních 100 let poklesla hladina v půdě obsažených minerálů v Severní Americe o více než 85%. Jinde to patrně nebude o mnoho lepší. Za předpokladu, že strava našich předků obsahovala stopy stříbra, jehož v naší nepochybně bude značně méně, je jen rozumné doplnit výpadek koloidním stříbrem. Polévková lžíce roztoku hustoty 5 ppm poskytne asi 50 mikrogramů stříbra, což může být považováno za „nutriční“ množství, pokud ho budeme užívat každodenně. Každé množství nad dvě polévkové lžíce denně, čili 100 mikrogramů, lze považovat za „léčebné“. Přitom bychom neměli předpokládat, že elektrokoloidní stříbro je rovnocenné, nebo že má stejný metabolický efekt jako stopové stříbro z potravních zdrojů. Ale protože z rostlinných zdrojů máme dnes k dispozici jen velmi málo stopového stříbra, je jeho koloidní forma patrně nejlepší náhradou. Chcete-li s užíváním experimentovat delší dobu, držte se množství považovaného za nutriční. Chcete-li experimentovat s většími dávkami, pak opatrně a jen po dobu jednoho nebo dvou dnů po sobě.
Nezávadnost a toxicita:Stříbro se může chovat v těle toxicky, jako každý těžký kov. Ale také jako výživný stopový minerál. Rozdíl spočívá jen ve velikosti částic, NIKOLI v jejich koncentraci. Koloidní stříbro s částicemi o velikosti 0,001 mikronu má částice stokrát menší, než stříbrné preparáty s částicemi o velikosti 0,1 mikronu. Čím menší částice, tím menší je i pravděpodobnost, že se v těle bude chovat jako jed. Nejhorší toxická reakce na kovové stříbro, uváděná v lékařské literatuře, je stav nazvaný argyrie (vleklá otrava stříbrem). Argyrie je však výhradně kosmetický stav charakterizovaný trvalým namodralým zbarvením pleti. Argyrie nezpůsobuje žádné fyzické potíže a nemá žádné jiné známé vedlejší účinky. Pouze pleť je modravě šedá. Pojem „modrá krev“, hovoříme-li o evropských královských rodinách, pravděpodobně odkazuje na mírný stav argyrie, způsobený trvalým stolováním za použití stříbrného nádobí.
Je opravdu zajímavé vědět, že z použití čistého elektro-koloidního stříbra, prostého solí nebo jiných nečistot, nebyl nikdy hlášen jediný případ argyrie.
Poznámka: Mikrovelikost částic patrně umožní, aby kompletně vyreagovaly v silné kyselině solné v žaludku na sraženinu AgCl, z čehož také vyplývá minimální průnik kovu do oběhu. (Vzhledem k velikosti částic se tedy Ag dostává do oběhu jako chlorid a ne jako kov. Tématem pro vědce je zjistit, v jaké vazbě je deponováno v argyrických případech a hledat jeho přenašeče v oběhu. Bohužel se zde nabízí varianta kovového stříbra po depozici chloridu nebo s přenašečem do pokožky a následná reakce s UV zářením, což je proces obdobný jako ve fotografii. To je patrně důvodem nezabarvení hlubších tkání.) Je-li tomu tak, nelze při užívání stříbra doporučit slunění.
Sraženina chloridu stříbrného, s minimem disociovaných ve vodě rozpuštěných iontů, je lépe vstřebatelná při vysokém rozptýlení, vzniklém například z mikročástic Ag. Velké částice mají menší zisk chloridu v žaludku, jehož kyselost je alikvótní výtěžnosti. Ačkoli neohrožuje na životě, je argyrie jistě nežádoucí. Obvyklou příčinou je masivní příjem stříbrných solí, jako jsou například dusičnan stříbrný a síran a chlorid stříbrný.
Jak toxické jsou tyto substance?
Nahlédněme do registru Agentury pro toxické substance a choroby. Všechno tyto soli stříbra jsou uvedeny jako toxiny, ale zároveň zde stojí, že jediným důsledkem vysoké expozice je právě argyrie. EPA pro každou toxickou substanci která může zapříčinit onemocnění vydává „kontrolní kód“. Dusičnan stříbrný a síran stříbrný kontrolní kódy mají, zato chlorid stříbrný ne. To v podstatě odpovídá informaci toxikologa. Úřady zjevně považují stříbro a jeho sloučeniny za toxiny, které ale v zásadě nemají žádné jiné účinky, než schopnost měnit barvu pleti. Při trochu hlubším pohledu najdete třeba přednášky „Homeopathic Materia Medica“ od J.T. Kenta. V části o použití kovového stříbra jako homeopatika, je 71 stran indikací (symptomů) zahrnujících působení na nervy a chrupavky, stejně jako zvýšený sklon k emocionálním výronům a mentální podrážděnost. Seznam symptomů je opravdu dost obsáhlý. Užívání stříbra nás sice nemůže skolit nebo vyvolat v organizmu nějaké onemocnění, ale to nemusí znamenat že není toxické vůbec. Ostatně, jako všechno, čeho neužíváme s mírou… Jak je vidět, stříbro se umí chovat jako jemné dráždidlo a umí se ukládat v jistých tkáních. To naznačuje, že každodennní užívání koloidního stříbra nemusí být dobrý nápad, zejména pro lidi, kteří už mají zmíněné symptomy.
Účinnost:
Studie zčásti provedená římským Institutem mikrobiologie a publikovaná v „Applied and Environmental Microbiology“, v prosinci 1992, testovala různé formy stříbra s cílem zjistit jejich schopnost ničit mikroorganizmy. Čisté elektro-koloidní stříbro jako širokospektrální germicid deklasovalo prostředky jako dusičnan stříbrný, chlorid stříbrný i známý, stříbro obsahující sulfadiazin. U všech tříd testovaných vzorků bakterií, plísní a koků, fungovalo čisté elektro-koloidní stříbro lépe a v mnohem nižších koncentracích. Výzkumníci dospěli k závěru, že libovolné přísady jen snižují účinnost prostého stříbrného iontu; soli stříbra mají téměř stokrát menší účinnost. Účinnost elektro-koloidního stříbra jako širokospektrálního germicidu přímo souvisí s počtem a velikostí částic. Stejný objem prostoru, jaký obsadí jediná stříbrná částečka o velikosti 0,1 mikronu, může zaujmout okolo 10 000 stříbrných částeček o velikosti 0,001 mikronu. Snížení velikosti částic připouští nejen větší rozptyl stříbra, ale také značně zvyšuje celkovou plochu stříbrného povrchu přístupnou interakci s okolním prostředím. Toto, plus stabilita elektrického náboje, jsou nejdůležitější faktory vedoucí k účinnosti koloidního stříbra.

Stříbro a zažívání:
Koloidní stříbro očividně dokáže skolit asi veškeré mikroorganizmy, tedy částečně včetně „přátelské střevní flóry“, kterou potřebuje zažívací systém pro správnou funkci. K dispozici jsou zprávy od stovek lidí užívajících koloidní stříbro každodenně a nikdy, ani při dlouhodobém užívání, nepozorovali žádné zažívací problémy. Naproti tomu existují lidé, kteří podobné problémy měli, když ho užili vůbec poprvé. Pravděpodobně šlo právě o vyhubení části střevní flóry, ale takové případy jsou hodně vzácné. Existují jisté úskoky, které snad mohou snížit pravděpodobnost působení na zažívání. Nejjednodušší je asi půl minuty před spolknutím „čvachtat“ koloidním stříbrem v ústech. Tento postup zároveň vydatně dezinfikuje ústní dutinu. Jinou lstí je užívat menší dávky několikrát denně nebo při jídlech. Každopádně, jestliže se vám přesto podaří vyhubit něco střevní flóry, rychle ji obnovíte některým z produktů obsahujícím laktobacilus acidophilus.

Závěr:
Aktivita stříbra je tradičně osvědčená, není třeba se ho bát ani v příborech a nádobí, ale naopak ho vyžadovat – obzvláště na infekčních odděleních v nemocnicích. Koloidní stříbro je v každém případě výjimečný produkt. Může zlepšit zdraví vám i celé vaší rodině stovkami způsobů.
Popis dalších koloidů naleznete v menu "Koloidy".

Konopný olej:
Konopný olej je využíván nejen jako skvělá potravina, jeho využití je též v kvalitní kosmetice, obsahuje Ideální poměr nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6, které běžná strava neobsahuje, tělo si je neumí samo vytvořit a je nutné je do těla dodávat pomocí stravy.
Konopný olej lze používat stejně jako jiné oleje - olivový či slunečnicový. Vhodný je zejména pro studenou kuchyni a to z důvodu zachování prospěšných látek. Obsahuje také vysoký podíl vitamínu E, který je důležitým pro své účinky antioxidantem chránícím buněčné membrány před poškozením volnými radikály.
Jeho oříšková chuť se dá využít do sladké i slané kuchyně. Vůně je jemná a příjemná. Jeho užívání je zcela bezpečné, neobsahuje žádné psychoaktivní látky a pomáhá při různých neduzích.
Věděli jste, že kůže je našim největším orgánem? Kůže působí jako vodotěsná izolační vrstva, která chrání naše tělo před extrémními teplotami, škodlivými slunečními paprsky a chemikáliemi. Je proto velmi důležité, abychom se o ní řádně starali. Konopný olej je skvělým pomocníkem a odměnou pro Vaši pleť a kůži!
Konopný olej přispívá zejména při redukci zánětu a vytváří hladší pokožku. To je způsobeno hlavně esenciálními polynenasycenými mastnými kyselinami (PUFA), včetně omega-3 mastných kyselin a omega-6 mastných kyselin.
Konopný olej je ideální pro většiny typy pletí, protože může hydratovat bez ucpávání pórů. Může dokonce pomoci vyrovnat mastnou pokožku zvlhčováním a regulováním produkce oleje v pokožce.
Jednou z hlavních výhod použití konopného oleje pro pokožku je to, že může plnit dvě funkce současně: hydratuje pokožku a vyrovnává tuk bez ucpávání pórů.
Mnoho přípravků pro péči o pleť je obvykle vhodné pro konkrétní typ pleti - suchou nebo mastnou, ale jen zřídka najdeme ty, které mohou pracovat se suchou i mastnou pokožkou. Konopný olej je ideální pro lidi s kombinovanou pokožkou bez znečištění pórů, takže se určitě nebojte jeho použití, nenechte se odradit tím, že se jedná o "olej".
Obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které hydratují pokožku. Konopný olej je přírodní hydratační krém pro pokožku a perfektní řešení pro lidi se suchou pokožkou. Mastné kyseliny obsažené v konopí interagují s pokožkou jedinečným způsobem, aby se zajistilo, že se nezanášejí. Obsahuje také aminokyseliny, které inhibují suchost pokožky. Proto může pomoci zvlhčit celé vaše tělo, nejen vaši tvář.

Zvlhčení pleti:
Kyselina gama-linol obsažená v oleji z konopného semene má protizánětlivé vlastnosti. Proto může být užitečná právě třeba na otoky na kůži, které mohou být spojeny se zánětem. Užíváním konopného oleje zmírňujete zánět - olej lze užívat i vnitřně.
Nezapomeňte, že je však normální, že se na pokožce občas objeví zarudnutí, svědění a další známky zánětu. Ve skutečnosti je zánět přirozenou reakcí těla.

Některé z nejčastějších zánětlivých onemocnění kůže jsou:
Akné, které vede k růstu cyst, černých teček atd. Studie z roku 2014 dospěla k závěru, že konopný olej (non-psychotropní fytokanabinoid CBD) je účinnou a potenciálně univerzální léčbou proti akné. Studie uvádí, že k optimalizaci příležitostí k co nejlepšímu využití výhod jsou zapotřebí klinická hodnocení.
Psoriáza, kožní porucha charakterizovaná výskytem šupinatých, skvrnitých a červených šupin. Studie z roku 2015 ukazuje, že omega-3 mastné kyseliny mohou být prospěšné jako doplněk stravy při léčbě psoriázy.
Ekzém, červená a svědivá kůže. 20 týdenní studie z roku 2005 dospěla k závěru, že konopný olej v potravě a vnějším užití, vedl ke zlepšení příznaků ekzému.
Lichen planus, stav kůže s vyrážkami. Studie z roku 2014 naznačila, že konopný olej je užitečný k léčbě zánětlivého stavu.

Antioxidační vlastnosti:
Konopný olej obsahuje různé antioxidanty, včetně vitamínů C, A a E a kyseliny gama-linolenové. Takové vlastnosti mohou chránit vaši pokožku před časným stárnutím. Dermatologické studie ukazují, že antioxidanty brání oxidačnímu poškození buněk tím, že omezují produkci volných radikálů a hrají roli v procesu stárnutí.

Antig-age efekt:
Díky stárnutí je vaše pokožka suchá a matná a zabraňuje vám udělat z ní zářivou, čistou pleť. Konopný olej pomáhá redukovat vrásky jemné linie na tváři. Kyselina olejová a linolová, které hrají klíčovou roli v anti-aging, jsou prvkem konopného oleje. Můžete těžit z konopných olejů ve formě konopných semínek, konopných krémů a konopných zvlhčovačů, které zpomalují proces stárnutí pokožky. Má perfektní rovnováhu většiny sloučenin potřebných pro podporu zdraví pokožky. Konopný olej pro kůži obsahuje vitamín F, kde písmeno znamená „mastná kyselina“. Konkrétněji, někteří to říkají kyselina linoleová. Kyselina linoleová je esenciální mastná kyselina, což znamená, že ji tělo nevytváří. Musíte to získat z externích zdrojů.
Přínos pro pokožku je však zásadní. Může posílit bariéru vnější vrstvy kůže. To umožňuje pokožce zadržet velkou část vody a udržet ji pružnou, hladkou a zdravou. Zabraňuje také hrozbám a útočníkům, kteří mohou způsobit předčasné stárnutí.

Zvýšená oxygenace kůže:
Díky obsahu vitamínu E může olej z konopného semene také přispět ke zlepšení pokožky zevnitř. Tento vitamin může zvýšit produkci červených krvinek, které transportují kyslík do různých částí těla.
Může také zlepšit dilataci krevních cév. To umožňuje, aby krev tekla správně a účinněji dosáhla cíle.
To udržuje pokožku zdravou, protože živiny a kyslík se z krve účinně uvolňují.

Konopí na vlasy:
Kromě pleťových a tělových mastí či se vyplatí mít doma také konopný šampon či olej pro regeneraci vlasů po dlouhodobém slunění. Proto až se vrátíte od moře, dopřejte svým vlasům ozdravný zábal z konopného oleje. Stačí jej vetřít přímo ke kořínkům na půl hodiny, ale klidně i déle, zabalit do ručníku, a následně opláchnout konopným šamponem.

Protein WPC 80:
Špičkový, protein WPC80 se zlepšenou rozpustností, rychlou absorpcí a sníženou pěnivostí. Připravován nechemickou šetrnou metodou CFM při nízkých teplotách, která nedenaturuje výživné složky proteinu. Syrovátkový proteinový, má bohaté zastoupení aminokyselin (stavební prvky bílkovin), nízký podíl tuku.Vysoký podíl bioaktivních sloučenin, bez obsahu GMO (geneticky modifikovaných organismů). Syrovátkový protein je jednou ze složek sportovní výživy, které se hojně využívají při posilování pro nárůst svalové hmoty, regeneraci svalů nebo při hubnutí a redukční dietě.
Syrovátkový protein je jeden z nejkvalitnějších zdrojů bílkovin. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny (EAK), tedy ty, které si naše tělo nedokáže vyrobit samo, ale musí je přijímat potravou. Pokud ve stravě není dostatek EAK, organismus nedokáže vytvořit všechny potřebné bílkoviny pro tvorbu hormonů, imunitních buněk či svalové hmoty.
Tělo potřebuje bílkoviny, aby mohlo produkovat kolagen. Zabraňuje předčasné tvorbě vrásek a má pozitivní vliv na pružnost a pevnost pokožky. Je to nutné zejména v situacích, kdy je pokožka vystavena škodlivým faktorům, jako je nadměrné opalování, pobyt ve znečištěném prostředí (kouř, výpary) nebo kouření.
 
Original Silicea Gel:
Silicea gel je přírodní doplněk stravy s křemíkem pro krásné vlasy, nehty a pleť. Přípravek se vyrábí v Německu, kde byl opakovaně vyhlášen výrobkem roku. Dováží se do více než 30 zemí světa.
Užití je možné vně i vnitřně:
Zdravé vlasy bez roztřepených konečků, Svěží hladkou pleť, pevné nehty, zachování elasticity všech pojivových tkání.

Komu Original Silicea Gel pomůže:
Začnete užívat přípravek při prvních příznacích povadlé, podrážděné a unavené pleti, třepivých, řídnoucích a nepoddajných vlasů nebo zvýšené lámavosti nehtů.
 
Osvědčená síla křemíku:
 Křemík je přírodní minerál, který je přirozenou a nezbytnou součástí všech našich pojivových tkání. Jedním z prvních příznaků nedostatků bývají zvýšená lámavost vlasů a nehtů nebo zhoršená kvalita pleti. Křemík se účastní také mnoha metabolických procesů a je nezbytný pro správný růst kostí a zubů.
Original Silicea Gel obsahuje koloidní roztok křemíku. Křemík je v něm dokonale rozpuštěn na velmi jedné části, které spolu s vodou vytváří unikátní gel. Tato jedinečná forma Original Silicea Gelu zaručuje jeho ideální vlastnosti: snadnou vstřebatelnost a optimální využitelnost v našem těle.
„Silicea je v Německu - zemi svého původu - tradičním lékem a ve světě špičkovým produktem, jehož užívání je rozšířeno ve více jak 30 zemích světa.“
Účinnou složkou přípravku je unikátní koloidní forma křemíku neboli gel Silicea. Křemík se přirozeně vyskytuje ve všech lidských buňkách a je nezbytný pro zdravé vlasy, nehty i pleť.
 
100% přírodní doplněk stravy:
Bez dalších přidaných látek
Bez konzervantů
Bez stabilizátorů
Bez geneticky upravovaných látek
Bez testování na zvířatech
Original Silicea Gel je vhodný i pro vegetariány a vegany.

VITAMIN „C“:
Vnitřní užívání přispívá :
k normální funkci imunitního systému,
k duševní rovnováze, normální psychické činnosti a činnosti nervové soustavy,
k antioxidační ochraně buněk proti oxidačnímu stresu,
ke snížení míry únavy a vyčerpání,
normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů,
ke zvýšenému vstřebávání železa.
Vnější užívání přispívá :
1. Rozjasňuje pleť
Jak pomáhají séra na obličej s vitamínem C a krémy s vitamínem C rozjasnit pleť? Tento nezbytný vitamin minimalizuje stařecké skvrny a redukuje hyperpigmentaci, a to tím, že pomáhá zastavit reakce, které na pleti vznikají a jejichž důsledkem jsou tyto znepokojivé dopady. Postupem času vitamin C rozjasňuje pleť díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem a účinkům proti stárnutí. Pomáhá také blokovat enzym zodpovědný za produkci melaninu, díky čemuž hraje klíčovou roli v boji protitmavým skvrnám. Zesvětlí tedy pigmentové skvrny v pleti, aniž by ovlivnil její normální tón.
2. Zpevňuje pleť
Pružnost pleti je klíčem k udržení mladistvého vzhledu – a vitamín C na obličej tomu může napomoci. Produkce kolagenu v pokožce se s věkem přirozeně snižuje, což vede k tvorbě vrásek a ochabování pleti. Jedním z nejlepších účinků séra s vitamínem C na obličej a krému s vitamínem C je to, že zvyšují produkci kolagenu, který udržuje pleť pevnou a zachovává její pružnost. Vitamín C na obličej je pro tvorbu kolagenu životně důležitý, takže zvýšením množství vitamínu C podpoříte svou pokožku, aby produkovala více kolagenu.
3. Snižuje zarudnutí
Pokud je vaše pleť často zanícená nebo zarudlá, zkuste použít vitamin C v přípravku na pleť. Sérum s vitaminem C na obličej může být mimořádně účinné. Díky protizánětlivým vlastnostem vitaminu C pomáhá snížit zarudnutí pleti a zklidnit ji, což vám pomůže dosáhnout celkově vyrovnanějšího vzhledu.
4. Hydratuje pleť
Vitamin C zabraňuje ztrátě vody, takže používání vitaminu C na obličej znamená, že vaše pleť zadrží více vlhkosti a zůstane déle hydratovaná. To pomáhá pleti, aby zůstala jemná a zklidněná a působila zdravě.
5. Chrání před poškozením pleti UV zářením
Jedním ze zásadních přínosů vitaminu C pro pleť je jeho antioxidační funkce. Ta zabraňuje poškození UV zářením a volnými radikály, které vedou k poškození pleti sluncem.
6. Posiluje přirozený obranný mechanismus pokožky
Nejenže vitamin C na pleť pomáhá chránit před poškozením způsobeným slunečním zářením. Navíc chrání i před škodlivými vlivy životního prostředí. Používání vitaminu C na obličej ochrání vaši pleť například před jevy, jako je znečištění. Všechny volné radikály, které způsobují poškození, jsou blokovány antioxidanty obsaženými ve vitaminu C.
 
JAK ZAŘADIT VITAMIN C DO PRAVIDELNÉ PÉČE O PLEŤ:
Vitamín C na pleť je však ještě účinnější v kombinaci s dalšími antioxidačními složkami, jako je například vitamín E. Společně chrání pleť před vnějším prostředím a udržují ji zdravou a zářivou. Jednou z věcí, kterou tedy můžete udělat, je koupit si sérum s vitaminem C na obličej a smíchat ho s přípravkem, který již máte a který obsahuje vitamin E, jenž má také silné antioxidační vlastnosti. Nebo použijte obojí!

3 PRAVIDLA POUŽÍVÁNÍ VITAMINU C NA PLEŤ:
 
JAK CO NEJLÉPE VYUŽÍT MP Kamp:
MP Kamp na pleť, umyjte si obličej před použitím jakéhokoli přípravku s vitaminem C.
Používejte jej ráno, nejen večer, abyste co nejvíce využili jeho ochranných vlastností během dne.
Naneste MP Camp jako základní vrstvu a do zaschnutí cca 15 min. nepoužívejte jiné kosmetické přípravky.
 
 
 


REGEN CLUB z.s. 2007 - 2024
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Návrat na obsah