Křemelina - Zdraví

Koloidy Au, Ag, Cu, Zn, Fe. Lipozomální vitamíny. Křemelina. Masážní a diagnostické přístroje.
Podprahové nahrávky.
Přejít na obsah

Křemelina

LÉČEBNÉ PRODUKTY
KŘEMELINA  
  
Křemelina je zdroj  křemíku. Sladkovodní usazeniny jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi. Většina lidí má nedostatek minerálního křemíku v organizmu, který je mezi jinými nezbytný pro vstřebávání a ukládání vápníku do kostí.
V dnešních obilovinách je nedostatek křemíku a to především vlivem pěstování na vyčerpané půdě. Obsah křemíku tímto klesl asi na 1/3  z celkového množství, které bylo dříve v potravinách z obilí obsaženo. Užívání křemeliny je jednoduchým a levným způsobem, jak dostat potřebný křemík do svého těla. Pro lidský organismus má křemík značný význam, je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání. Kůži, nehtům a vlasům dodává pevnost a pružnost a aktivuje stavbu svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, zrychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.
Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje zpomalení růstu a vývoje, ovlivňuje pevnost kostí, vypadávání a lomivost vlasů, křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečnou kondici chrupavek, vazů a šlach.
Křemík posiluje imunitní systém, chrání před nebezpečnými volnými radikály, chová se jako antioxidant, podporuje hojení ran, má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění, podílí se na stavbě kostí, je důležitý pro dobrý stav vlasů, nehtů a pokožky, pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu. Podílí se na přenosu nervových impulsů, je prevencí osteoporózy, chrání před Alzheimerovou chorobou, tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organizmus. Křemík má rovněž vliv na snížení hladiny cholesterolu v krvi, má příznivý vliv na srdce a krevní oběh, pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkci ledvin.
REGEN CLUB z.s. 2007 - 2021
Reklama zdarma, zvýšení návštěvnosti
Návrat na obsah